Murray přetlačil Raonice ve třetím setu. O titul Masters a post světové jedničky si zahraje s Djokovičem

Britský tenista Andy Murray postoupil poprvé v kariéře do finále Turnaje mistrů v Londýně. Po třech hodinách a osmatřiceti minutách hry zdolal Kanaďana Milose Raonice 5:7, 7:6, 7:6. Tento duel byl nejdelší třísetovou hrou na turnaji od roku 1991. Soupeřem Murrayho bude obhájce titulu Srb Novak Djokovič, který porazil Keie Nišikoriho z Japonska 6:1 a 6:1.

Britský tenista Andy Murray zdolal Kanaďana Milose Raoniče ve třetím setu

Britský tenista Andy Murray zdolal Kanaďana Milose Raoniče ve třetím setu | Zdroj: Reuters

Murray, jenž v předchozích třech letech na Turnaji mistrů ztroskotal v semifinále, zdolal Raonice podeváté ve dvanáctém vzájemném duelu a svou vítěznou sérii na okruhu ATP protáhl na 23 zápasů.

Rok ukončí poprvé v kariéře na místě světové jedničky, pokud Djokoviče ve finále porazí. Srb, jehož z tenisového trůnu sesadil před dvěma týdny, se může do čela žebříčku vrátit, pokud Turnaji mistrů popáté v řadě a celkově pošesté vyhraje.

Devětadvacetiletý Skot měl v duelu s Raonicem namále, když o čtyři roky mladší Kanaďan vyhrál první set a ve druhém se brzy ujal vedení. Murray ale dokázal vyrovnaný duel zachránit a nakonec v nejdelším třísetovém zápasu na Turnaji mistrů v historii uspěl. V tie-breaku třetího setu jeden mečbol odvrátil a svůj čtvrtý proměnil po třech hodinách a 38 minutách hry.

„Nečekal jsem, že budu hrát tak dlouho s někým, kdo má servis jako Milos. Byl to jeden z nejtěžších zápasů v hale, jaké jsem kdy odehrál,“ řekl po utkání na kurtu Murray a přiznal, že už je unavený.

„Za posledních pár měsíců jsem toho odehrál hrozně moc,“ dodal Skot, jenž na předchozích třinácti turnajích včetně olympijských her hrál dvanáctkrát finále. V osmi z nich uspěl.

Djokovič měl s Nišikorim rovněž výrazně pozitivní bilanci vzájemných zápasů a na rozdíl od Murrayho ji dokázal na kurtu potvrdit výraznou převahou. Japonci nedal šanci a po 66 minutách oslavil jedenácté vítězství ve třináctém duelu.

ČTK, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít