Naší největší silou je široký kádr, říká fedcupový kapitán Pála

České tenistky vezou z francouzského Štrasburku další fedcupový titul. Už pátý pod vedením Petra Pály, který se stal vůbec nejúspěšnějším kapitánem fedcupové historie. Přitom ještě před lety zažil i velké zklamání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fedcupový kapitán českého týmu Petr Pála společně s (zleva) Barborou Strýcovou, Petrou Kvitovou a Karolínou Plíškovou | Foto: Filip Jandourek

Na ten zápas si Petr Pála ještě teď občas vzpomene. V roce 2009 hrály české tenistky v Brně semifinále se Spojenými státy, v rozhodujícím deblu měly solidní náskok a k tomu i mečboly.

Utkání však nakonec ztratily. Zklamání bylo velké a asi jen málokdo by v tu chvíli věřil, kolik úspěchů v následujících letech přijde.

„To člověka nemohlo napadnout. Mrzelo to hodně, byla to vlastně první porážka a nemohli jsme hrát finále. Když ale člověk postupem času vidí, kolik má ten tým dobrých holek, tak je ta šance vlastně každý rok. Člověk ale musí mít i štěstí a to jsme měli,“ přiznává Petr Pála, už nějakou dobu jediný kapitán ve fedcupové historii s pěti získanými tituly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rád bych týmu pokračoval, hrozně mě to baví, říká kapitán fedcupového týmu Petr Pála

„Přiklonilo se k nám štěstí, máme neskutečné holky a široký kádr – jedna zastoupí druhou. V tom je podle mě ta největší síla. Říkám to celou dobu, bez toho to nejde.“

Takže zatímco v minulosti tým potřeboval důležité výhry Petry Kvitové či Lucie Šafářové, v letošní sezoně to zvládl i bez toho.

„Je to výhra toho širokého kádru, je to hrozné štěstí,“ říká kapitán Petr Pála, který se teď těší, až úspěch oslaví s lidmi, kteří sice přímo na kurtu nevyhrávají, ale kteří dokážou tenistky i na konci sezony dostat do dobré formy.

„Když tam nebudou ti lidé, tak to ten kapitán nemůže dělat. Potřebuje tým, který mu v tom pomůže. Holky potřebují určité zázemí, servis a péči. Je to o holkách, ale i o realizačním týmu,“ líčí nejúspěšnější fedcupový kapitán Petr Pála. Má pět titulů a také motivaci být u těch dalších.

„Když to bude k něčemu, tak bych hrozně rád. Hrozně mě to baví.“

Nový fedcupový ročník zahájí české tenistky před svými fanoušky, v Ostravě přivítají na začátku února Španělsko.

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru