Navrátilová má z Češek dobrý pocit. Kvitovou a Plíškovou by ráda viděla proti sobě ve finále

Tenisová legenda Martina Navrátilová často komentuje velké výkony českých hráček, jen jména se trochu mění. Zatímco v minulých letech sledovala hlavně úspěchy Petry Kvitové či Lucie Šafářové, teď ji baví i nová česká jednička Karolína Plíšková. Rodačku z Loun, která teď jako jediná česká singlistka bojuje na Turnaji mistryň, potkává přímo v Singapuru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Navrátilová požádala na centrálním dvorci v průběhu US Open o ruku svoji přítelkyni | Zdroj: Reuters

„Je tak vysoká!“ reagovala Martina Navrátilová, když ji v Singapuru na Turnaji mistryň zrovna zpovídali čeští novináři.

Karolína Plíšková stála jen pár metrů od nich, když se o ní shodou okolností bavili. „Je šikovná. Když jsem ji viděla hrát poprvé, říkala jsem, že má talent. Letos měla fantastické výsledky a v létě se dostala na jinou úroveň,“ naráží Navrátilová na mimořádně úspěšný závěr léta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Má velkou ránu, ale i cit. Zlepšila si pohyb, což je její největší minus, říká o Karolíně Plíškové legendární Martina Navrátilová

Plíšková vyhrála turnaj v Cincinnati, postoupila do grandslamového finále na US Open v New Yorku a díky dalším dvěma akcím se dostala do Singapuru. Bez ohledu na to, jak tento týden dopadne, Česko má hráčku, která by se mohla v absolutní světové špičce v dalších letech stabilně pohybovat.

„Má velkou ránu, ale i cit. Zlepšila si pohyb, což je její největší minus. Pro větší hráčky je těžší se hnout. Další limit nemá,“ myslí si Navrátilová, která podobný potenciál stále vidí také u Petry Kvitové.

Tím spíš, když teď nedávno v Číně při vítězném turnaji ve Wu-chanu možnosti dvojnásobné wimbledonské šampionky znovu viděla. „Vyhrála suverénně. Byla to ta Petra, která získala Wimbledon. Je na dobré cestě nahoru. Holky by proti sobě někdy mohly hrát ve finále,“ přeje si Navrátilová.

Navrátilová slavila šedesátiny na ledě. Na svůj věk se nechovám, přiznává s úsměvem bývalá tenistka

Číst článek

Sama teď cítí, že jsou šance mladších tenistek o poznání větší než v minulosti, v éře pevné vlády Američanky Sereny Williamsové. Vždyť si stačí vzpomenout na začátek tohoto roku, kdy slavná česká rodačka dostala otázku, kdo bude vládnout na konci sezony. Po dlouhé době si svou odpovědí nebyla jistá.

„Říkala jsem, že nevím, kdo bude koncem roku světovou jedničkou. Snad poprvé po třech letech to bylo trošku ve vzduchu. A měla jsem pravdu, že se tam konečně dostane někdo jiný než Serena Williamsová,“ dodává Navrátilová. Podobný scénář se podle ní může opakovat i v dalším roce.

Jaroslav Plašil, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme