Odevzdal zápas, dohadoval se s diváky. Pak se tenista Kyrgios omlouval na Twitteru

Výhra Němce Mischy Zvereva nad Nickem Kyrgiosem není obyčejným tenisovým překvapením. Australan znovu potvrdil, že je zlobivým dítětem světového tenisu. Utkání odevzdal i po napomínání rozhodčího a bučení od diváků na kurtu v Šanghaji. Omluvil se až po zápase na sociální síti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skvělý tenista i arogantní frajírek. Nick Kyrgios zase předvedl odvrácenou tvář své povahy | Zdroj: Reuters

„Tohle je profesionální turnaj, chovejte se jako profesionál,“ napomínal umpirový rozhodčí Ali Nili Nicka Kyrgiose hned v prvním setu. Neúspěšně. Zápas s Mischou Zverevem trval pouhých 48 minut a Australan dělal vše proto, aby nebyl ani o minutu delší.

Postup z druhého kola v Šanghaji doslova odevzdal. Po prvním prohraném podání se z jeho hry vytratila bojovnost a téměř neběhal. Několik míčů jednoduše odpálil do autu, jiné zase nahrál soupeři na jednoduchou smeč. To vše pouhé tři dny po té, co skvělými a soustředěnými výkony ovládl turnaj v Tokiu.

„Respektuj hru,“ ozval se jeden z fanoušků dávno rozhodnutého utkání chvíli před jeho koncem. „Chceš jít sem a zkusit si to?“ odpověděl mu tenista.

Pokračoval i na tiskové konferenci po zápase, ze kterého ho publikum v Šanghaji vybučelo. „Nic jim nedlužím. Jestli se vám to nelíbí, neprosil jsem se vás, abyste se na mě dívali,“ vzkázal muž, který ještě teoreticky mohl usilovat o Turnaj mistrů „Nic mě nezajímá míň,“ dodal na účet turnaje v Londýně.

Uráží, hádá se, ničí rakety...

Nick Kyrgios je enfant terrible světového tenisu. V 21 letech je už čtrnáctým hráčem světa, tenis umí skvěle, ale jeho kariéru provází obrovské množství výstřelků. Slovně napadá fanoušky i protihráče.

Vloni v Montrealu se přímo na kurtu nevybíravě vyjádřil o přítelkyni Stana Wawrinky. Letos v srpnu v Cincinnati rozsekal tři rakety během několik vteřin. Jindy se zase sápal ven z kurtu na fanouška.

Dnešní výstup se mu ale po několika hodinách rozležel v hlavě. „Dnes se mi tolik věcí nepovedlo, ve skutečnosti jsem lepší. Mohl bych hledat výmluvy, ale žádné nejsou. Omlouvám se,“ napsal na svůj twitterový účet.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme