Šarapovová by se na kurty mohla vrátit ve Stromovce. Budeme jednat, slibuje ředitelka Prague Open

Tenistka Maria Šarapovová po zmírnění trestu za doping vyhlíží návrat na turnaje a její nový začátek bude na jaře celosvětově sledovanou událostí. Zatím není jasné, kde se slavná Ruska poprvé při soutěžím zápase představí, ale jednou z možností je, že to bude při Prague Open.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruska Šarapovová gratuluje Petře Kvitové k vítězství po zápase na Turnaji mistryň v Singapuru | Foto: Reuters

„Maria Šarapovová je legendární hráčka a určitě bychom o ni stáli. Budu kontaktovat jejího manažera, jestli by měla o start v Praze zájem,“ plánuje Petra Černošková, ředitelka turnaje Prague Open, který se koná na kurtech Sparty ve Stromovce.

Bývalá světová jednička už se v Praze představila v rámci exhibice. Na začátku roku ale neprošla dopingovými testy na nově zakázané meldonium. Původně dostala trest na dva roky, který jí sportovní arbitráž zkrátila na 15 měsíců. Trest tak vyprší v době, kdy se bude konat pražský turnaj.

Přehrát

00:00 / 00:00

Může hrát Maria Šarapovová v Praze? O návratu hvězdy se bavili Petra Černošková a Jan Pokorný

Organizátoři turnaje ale musí počkat na postup ženské tenisové asociace. Šarapovová by potřebovala volnou kartu a WTA musí Rusku zařadit do jedné z několika kategorií.

„Má za sebou dopingový stín, ale byla omilostněna a má právo hrát. Reakce jsou různé. Někdo Marii obdivuje, někdo ji nemá rád, ale tak je to ve všech aspektech. Je to hvězda a bude kolem ní velký humbuk,“ očekává Černošková přítomnost mnoha nejen českých tenisových fanoušků a novinářů.

Doposud totiž byly hlavními hvězdami Prague Open Češky. „Naše holky jsou hvězdy stejného kalibru. Karolína Plíšková, Lucie Šafářová i Petra Kvitová jsou nebo byly hráčky top 10, Petra navíc dvakrát vyhrála Wimbledon. I jejich popularita je veliká, obzvlášť tady,“ upozorňuje manažerka.

Chystá se další rozšíření areálu

Domácí hráčky vyhrály i poslední dva ročníky, v roce 2015 Karolína Plíšková, letos Lucie Šafářová. Na její finále s Australankou Stosurovou už kapacita areálu ve Stromovce nestačila a fanoušci se nevešli ani na kurt, ani k instalované velkoplošné obrazovce.

„Určitě by to pro nás znamenalo další vylepšení a rozšíření areálu. Plánujeme to a už minulý týden jsme řešili návrhy. Uvažujeme o tom tak i tak. Zájem fanoušků nás těší a české holky si to zaslouží, protože podávají super výkony. A čeští fanoušci také,“ dodává Petra Černošková.

Jan Pokorný, Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme