Štěpánek by se měl tenisem bavit i dál, míní Korda. A debl? V něm má čerpat sílu od mladších

Tenista Radek Štěpánek obdivuje sportovní dlouhověkost hokejisty Jaromíra Jágra, ale sám se mu také snaží přibližovat. Vždyť příští sezona by mohla být jeho jednadvacátou mezi profesionály. Podle Petra Kordy, bývalého Štěpánkova kouče, bude důležité, aby sedmatřicetiletý rodák z Karviné zůstal připravený fyzicky a pokračoval v tom, co předváděl v této sezoně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek a Lucie Hradecká | Foto: Reuters

Radek Štěpánek je kvůli unaveným zádům pár týdnů doma.

Za sebou má několik lékařských vyšetření, návštěvu taneční soutěže, setkání s blízkými či rozhovory s reportéry, kteří mu často připomínají jinak velmi vydařenou sezonu s olympijskou medailí z mixu nebo třeba rekordním počtem vyhraných kvalifikací v singlu.

Zkušený tenista se po komplikovaných zdravotních problémech z minulých let vrátil do světové stovky a v necelých osmatřiceti ho tenis stále moc baví. Spokojení jsou fanoušci a také odborníci, které pro změnu fascinuje hravý herní styl českého veterána.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radek Štěpánek neměl v minulosti tak silnou hlavu, aby konkuroval nejsilnějším, domnívá se tenistův bývalý kouč Petr Korda

„Myslím si, že jsem Radka naučil nějaký styl. Jak hrál třeba na Roland Garros s Andym Murraym, tak měl hrát před sedmi lety, ale tenkrát na to neměl silnou hlavu. Teď využívá poslední zbytky svého tenisového života. Vím, že soupeře bude porážet ještě příští rok,“ řekl nedávno Petr Korda.

Poslední český grandslamový šampion ze singlu Štěpánka dlouhá léta trénoval, a tak ho dobře zná. Záležet podle něj bude na tom, jak bude Štěpánek nadále připravený fyzicky a zdali hlavou zůstane u své techniky.

„Pokud ano, bude moct hrát, pokud půjde jiným směrem, bude to mít složitější. Jeho doména by měla být čtyřhra. V singlu by se měl bavit tenisem – a nemyslím to tak, že by se měl soupeřům vysmívat,“ tvrdí Korda, který by zřejmě Štěpánkovi schvaloval i nedávný krok.

Tenista se totiž domlouval na čtyřhře s šestadvacetiletým Kanaďanem s českými kořeny Vaskem Pospisilem, a kdyby tato spolupráce vyšla, neměl by na rozdíl od minulosti vedle sebe na kurtu staršího deblového spoluhráče.

„Měl partnery, kterým dával sílu. Myslím, že teď by se to mělo otočit – on by měl čerpat sílu od druhých,“ připomněl Korda v rozhovoru pro Radiožurnál ještě na US Open v New Yorku.

Jaroslav Plašil, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme