Tělo Plíškové začalo reagovat na náročný program. Ale proti Radwaňské do toho dám všechno, slíbila

Tenistce Karolíně Plíškové deblový zápas na Turnaji mistryň nevyšel, s Němkou Julií Görgesovou skončily hned v prvním kole po porážce od Francouzek Caroline Garciové a Kristiny Mladenovicové. Náročný pobyt v Singapuru tím ale pro českou hráčku nekončí. Jelikož má namoženou ruku, bude o postup do semifinále bojovat v prestižnější singlové soutěži s tejpovacími páskami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková | Zdroj: Reuters

Odstranění tejpovací pásky není zrovna příjemné, ale mnohem komplikovanější by pro Karolínu Plíškovou bylo hrát bez ní.

„Protože je tady velká vlhkost a dost se potím, tejp ještě sprejují, aby držel. Docela to bolí,“ vypráví Plíšková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na kurtu se ještě dokážu nějak vyhecovat, ale jinak – ať se děje, co se děje – vůbec, prozradila Jaroslavu Plašilovi v Singapuru Karolína Plíšková

Pokud jste si někdy zkoušely sundávat nějaký větší proužek náplasti, dobře tušíte, o čem čtyřiadvacetiletá tenistka mluví. Česká jednička je jednou z nejvytíženějších hráček na okruhu a v závěru sezony to také na svém těle cítí.

„Zápasů jsem měla spoustu, takže to někdy muselo přijít. Některé hráčky jsou mimo třeba půl roku, ale já jsem neměla vůbec nic nato, že jsem furt hrála. Tohle je jen namožený,“ vzdychá si Plíšková.

Podle ní jsou možná na vině i těžší míčky a pomalý povrch. Neznamená to však, že by na boj o postup do semifinále Turnaje mistryň neměla síly nebo chuť.

„To v žádném případě ne. Dám do toho všechno, ať to dopadne jakkoli. Můžu hrát poslední dva tři sety, takže se určitě zmáčknu. Na kurtu se ještě dokážu nějak vyhecovat, ale jinak – ať se děje, co se děje – vůbec,“ říká Plíšková.

K účasti v semifinále potřebuje jakýmkoli způsobem porazit Polku Agnieszku Radwaňskou, se kterou zatím jen prohrávala. Jiný výsledek jí šanci na postup ze skupiny nedává. Ale aspoň jsou počty jednoduché, když už je to se soupeřkou složitější, dodává česká tenistka: „Když se prohraje, tak je konec, když se vyhraje, tak se postupuje.“

Karolína Plíšková si v Singapuru zahraje s Radwaňskou o postup do semifinále v pátek od 13.30 středoevropského času.

Jaroslav Plašil, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme