Tenis je můj život, říká Šarapovová. Za týden ji čeká první turnaj ve Stuttgartu

Středa se u ní ponese v rámci oslav. Přesně před třiceti lety se totiž narodila tenistka Maria Šarapovová. Největší dárek ale dostane přesně za týden. Vyprší jí totiž trest za užívání zakázané látky meldonium a zahraje si turnaj ve Stuttgartu.

Kalifornie/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská tenistka Maria Šarapovová, Australian Open 2015 | Zdroj: Reuters

Na kurtu byla na posledy v loňském lednu, kdy se zúčastnila tenisového Australian Open. Ve čtvrtfinále ale nestačila na pozdější finalistku Serenu Williamsovou. Teď se po téměř roce a půl Maria Šarapovová vrací k tomu, co má nejradši. „Tenis se stane vaším životem i stylem. Nacházím se ve fázi, kdy mám blíž ke konci kariéry a chci ji ukončit na základě svých rozhodnutí," říká Ruska.

Její sport jí nesmírně chyběl, což na ní bylo během rozhovorů v Kalifornii znát. „Ani jsem si to neuvědomila, dokud jsem o tenis nepřišla," přiznala pětinásobná grandslamová vítězka. Díky trestu ale dostala možnost žít na chvíli normální život a trávit čas s rodinou, kterou za normálních okolností nevidí až tak často.

Šarapovová se vrací na tenisové kurty se vší parádou. Ne potichu a s pokorou, ale suverénně a s velkým sebevědomím. Přesně tak, jak je zvyklá. Ve Stuttgartu bude startovat na divokou kartu, což samozřejmě některé hráčky na okruhu popudilo. Některé překvapil i fakt, že původní dvouletý trest jí byl zkrácen.

Sama Ruska toto téma nijak nekomentovala. Řekla pouze, že se znovu těší, až bude moci nastoupit do utkání. Jak moc bude její comeback úspěšný, ukážou až následující měsíce. Jisté ale je, že okolo Šarapovové bude stále velký rozruch. Ať už na kurtu, nebo mimo něj.

David Prouza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme