Tenista Berdych znovu vypadl prvním kole. Ve Vídni nestačil na 107. hráče světa

Tomáš Berdych prohrál na třetím tenisovém turnaji za sebou hned svůj první zápas. Ve Vídni dnes v prvním kole nestačil na 107. hráče světového žebříčku Nikoloze Basilašviliho z Gruzie, kterému podlehl 4:6, 7:6, 5:7. Berdych, jenž plnil v rakouské metropoli roli nasazené dvojky, může po dalším nezdaru po více než šesti letech opustit první desítku pořadí ATP.

Tenista Tomáš Berdych podruhé v řadě vypadl v prvním kole

Tenista Tomáš Berdych podruhé v řadě vypadl v prvním kole | Zdroj: Reuters

Bez jediného vyhraného zápasu opouštěl nejlepší český tenista i předchozí turnaje v Tokiu a Šanghaji, na které zamířil po triumfu v Šen-čenu. S Gillesem Müllerem z Lucemburska a Marcelem Granollersem pak ale neuhrál ani set.

Špatně začal i ve Vídni, když s Basilašvilim ztratil první sadu, kterou rozhodl jediný brejk. Ve druhém setu si oba soupeři servis udrželi a v tie-breaku zvítězil Berdych 7:5.

Ve třetí sadě si český tenista prohrál třikrát podání, včetně rozhodujícího dvanáctého gamu, v němž gruzínský kvalifikant proměnil první mečbol a připsal si první vítězství nad hráčem z Top 10.