Tenistky Kvitová a Plíšková letí do tepla, kapitán Pála volí lyže a Strýcová si chce užívat doma

Po pár hodinách spánku nasedly do letadla a po přistání v Praze zamířily do areálu tenisové Sparty. Na přivítanou dostaly kachnu se zelím, ale viditelně unavené hráčky, které o víkendu vybojovaly třetí fedcupový titul v řadě, by ale ocenily hlavně spánek. Teď je čeká zasloužená dovolená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České tenistky Barbora Strýcová, Petra Kvitová a Karolína Plíšková | Foto: Filip Jandourek

Oslavy prý nebyly nijak bujaré, ale spíše klidnějšího rázu. „Ťukli jsme si šampaňským a potom jsme si pili každý podle svého gusta,“ upřesnila Barbora Strýcová.

„Člověk, který tam byl daný francouzskou federací a staral se o nás celý týden, nám udělal překvapení v bistru a potom v baru. Myslím, že jsme to příjemně, ne nijak úplně bouřlivě, v klidu a šťastně oslavili,“ dodal kapitán českého týmu Petr Pála, který je v tomto řemeslu nejúspěšnějším ve fedcupové historii a mohl by k pěti triumfům přidat i další.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenistky čeká po vítězství ve Fed Cupu zasloužená dovolená

„Musí člověku přát štěstí na los na všechno. Hodněkrát se to přiklonilo na naši stranu, ale věřím tomu, že v tom týmu je ještě opravdu síla nějakou trofej vyhrát,“ dodal Pála.

Finálovou sestavu pokaždé skládal kolem Petry Kvitové, která pouze letos nepřidala žádný bod, ale i tak má stejně pohárů jako on a stejnou touhu pokračovat.

„Singlová část kariéry je teď asi důležitější. Na druhou stranu, když bude prostor a bude Fed Cup pasovat do programu, tak budu ráda, pokud budu kapitánem nominována. Zažít takové finále jako už jsme zažily několikrát, to se nepoštěstí jen tak někomu, takže jsem ráda, že to vyšlo,“ říká Petra Kvitová.

Teď ale všechny tenistky myslí hlavně na dovolenou, Kvitová vyrazí spolu s Lucií Hradeckou do Dubaje, Karolína Plíšková zamíří na Mauricius, kapitán Pála zvolí zimní prostředí a pojede lyžovat. Barbora Strýcová mluvila ve vysílání Radiožurnálu o úplně jiném způsobu odpočinku.

„Mně začínají prázdniny asi dva týdny, takže se odměním tím, že budu prostě ležet doma a užívat si toho volna, že nebudu muset nic dělat. Na to se těším,“ říkala ve vysílání Radiožurnálu.

První kolo nového ročníku hraje fedcupový tým v únoru v Ostravě proti Španělsku.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme