Tenistky před finále Fed Cupu očekávají bouřlivou atmosféru. Bude vyprodáno, tuší Hradecká

České tenistky se v pátek po 14. hodině dozvědí, v jakém pořadí půjdou k fedcupovém finále ve Francii. Hrát budou v sobotu a v neděli v hale ve Štrasburku a čeká je zřejmě nejbouřlivější prostředí ze všech venkovních zápasů v týmové soutěži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letošní fedcupové finále hostí Štrasburg | Foto: Jaroslav Plašil

Pokud ve Štrasburku uvidíte tramvaj, dost pravděpodobně bude polepená fotkami hráček, vlajkami a povzbudivými hesly.

Také plakátů v ulicích je tak nějak víc než všude tam, kde v minulosti české tenistky ve Fed Cupu hrály. Podle našich zpráv zástupci města hodně stáli o tento zápas a bude to zřejmě znát i během zápasů v hale, která je sice menší - vejde se do ní asi šest tisíc fanoušků – ale ve které lidé snadno vytvoří bouřlivé prostředí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Myslím, že bude vyprodáno, říká před zápasy fedcupového finále tenistka Lucie Hradecká

„Když jsme sem přišli, tak nám ta hala připadala malá. Myslím, že to bude vyprodané a bude to bujné,“ tuší Lucie Hradecká, která bude připravená nastoupit do případné rozhodující čtyřhry.

A s bouřlivou atmosférou počítají i singlistky, které budou dělat všechno pro to, aby na stav 2:2 a závěrečné utkání deblistek ve Štrasburku vůbec nedošlo.

„Tím, že jsou tady lidé dost blízko kurtu, tak budou ti fanoušci asi dost znít. Ví se o nich, že mají velké fanoušky – i co se týká Roland Garros a vůbec všech jejich turnajů. Asi to tady bude dost hlučné,“ rozhlíží se česká jednička Karolína Plíšková po ochozech haly, která z venku krom hlavní čelní strany připomíná vojenskou pevnost.

České tenistky ji začnou "dobývat" v sobotu odpoledne, už v pátek po 14. hodině však budou vědět, v jakém pořadí.

Tenisová hala pro finále Fed Cupu | Foto: Jaroslav Plašil

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme