Úplně zklamaná nejsem, říká po vypadnutí z Turnaje mistryň Karolína Plíšková

Tenistka Karolína Plíšková do semifinále Turnaje mistryň neprošla. V přímém souboji o poslední postupové místo ze skupiny podlehla Polce Agnieszce Radwaňské 0:2 na sety. Plíšková byla jedinou hráčkou v Singapuru, která ještě mohla narušit nadvládu zkušených soupeřek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Karolína Plíšková si semifinále Turnaje mistryň nezahraje | Foto: ČTK, AP, Wong Maye-E

Tenisové zkušenosti Rusky Kuzněcovové, Polky Radwaňské, Němky Kerberové a Slovenky Cibulkové jsou mnohem větší v porovnání s hráčkami, kterým se do semifinále nepovedlo postoupit, a teď v Singapuru toho starší hráčky dokázaly využít.

I ze slov čtyřiadvacetileté Karolíny Plíškové je znát, že ještě potřebuje vyzrát a spoustu věcí se naučit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Určitě ano, některé věci prostě potřebují čas. Věřím, že s ní nebudu prohrávat donekonečna, říká o bilanci s Polkou Radwaňskou česká tenistka Karolína Plíšková

„Určitě ano, některé věci prostě potřebují čas. Věřím, že s ní (s Radwaňskou, pozn. red.) nebudu prohrávat donekonečna,“ doufá Karolína Plíšková.

„Stále jsem proti ní neudělala set, ale teď jsem byla asi nejblíž. Největší šance byla za stavu 4:2 a 30:0 (v prvním setu, pozn. red.). Měla jsem to skvěle rozehrané. Myslím, že kdyby se mi povedl gem na 5:2, tak by to bylo úplně jiné. Věřím, že bych ten set udělala. To pak rozhoduje o celém zápase, jedná se o dva tři míče,“ řekla česká tenistka po duelu, který byl, pokud jde o délku pobytu v Singapuru, rozhodující.

Karolína Plíšková si semifinále Turnaje mistryň nezahraje. Radwaňské podlehla ve dvou setech

Číst článek

I když hodně důležitý byl i ten předchozí s Ruskou Kuzněcovovou a česká hráčka to přiznává.

„Nejvíce mě mrzí zápas s Kuzněcovovou a ani ne tak ten dnešní. Určitě by se mi pak dneska hrálo lépe, kdybych měla dvě výhry. Úplně zklamaná ale odjíždět nebudu. Vloni jsem byla zklamaná z toho, že jsem se sem nedostala a letos se to povedlo. Vyhrála jsem tady první zápas a myslím, že když budu takhle pracovat, že by se to v příštím roce mohlo posunout,“ myslí si Karolína Plíšková, už pár měsíců česká jednička a současná světová pětka.

Její pozice se sice ještě může po Turnaji mistryň o jednu příčku zhoršit, ale i tak je jisté, že má za sebou zdaleka nejlepší sezonu.

Karolína Plíšková si teď pár dní odpočine, 12. a 13. listopadu ji ještě čeká týmový vrchol sezony, kterým bude fedcupové finále ve Francii.

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme