Za výkony senzační finalistky Turnaje mistryň Cibulkové stojí i bývalý kondiční kouč Kvitové

Turnaj mistryň v Singapuru má velkou senzaci. Současnou jedničku Němku Kerberovou vyzve ve finále Slovenka Dominika Cibulková, která je mezi osmi nejlepšími hráčkami roku poprvé v kariéře. Jedna z nejmenších tenistek světové špičky má pověst velké bojovnice a také skvělé atletky. Za jejími výkony stojí i odborník na přípravu Jozef Ivanko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Dominika Cibulková si v Singapuru zahraje finále Turnaje mistryň | Zdroj: Reuters

Kondiční kouč Ivanko v minulosti pomáhal třeba i české tenistce Petře Kvitové. Teď už pár měsíců pracuje pro slovenskou jedničku Dominiku Cibulkovou a může být jako trenér u dalšího titulu z Turnaje mistryň.

„Dominika mě oslovila v roce 2012, kdy jsem skončil s Petrou. Měl jsem ještě platnou smlouvu v Prostějově, takže ta spolupráce nepřicházela do úvahy. Když se dozvěděli, že jsem tam skončil, tak mě oslovili. Je to pro mě obrovská výzva. Dominika už v minulosti ukázala, že tenis umí a chtěla se dostat zpět minimálně do desítky, takže bylo výzvou jí k tomu pomoci. Co je navíc, to je pro nás pěkný bonus,“ vysvětluje.

Doma na Slovensku

Jozef Ivanko dlouhá léta pracoval pro tenisové centrum v Prostějově, mezi Petrou Kvitovou a Dominikou Cibulkovou pečoval také třeba o kondici českého talentu Jiřího Veselého. Ale to, že je teď v rodném Slovensku, za velkou změnu nepovažuje.

„Jazyková bariéra není. Snad jen, že jsem více doma a nemusím být stále na nějakém podnájmu. To je asi jediný rozdíl. Myslím si, že jsou obě velké osobnosti a každá má svoje lepší a horší dny, takže je třeba k nim přistupovat citlivě. Nemyslím si ale, že by měly rozdílné povahy,“ líčí kondiční kouč Cibulkové.

Cíl zůstává, mění se jen cesta

Cíl Jozefa Ivanka je stále stejný, jen se mění cesta a v tomto případě náplň tréninků – přece jen s vysokými tenisty Petrou Kvitovou a Jiřím Veselým se pracuje na kondici jinak než s Dominikou Cibulkovou, která měří 161 centimetrů.

Cibulková porazila Kuzněcovovou a je ve finále Turnaje mistryň

Číst článek

„Je to jiný somatotyp. Je třeba se u ní zaměřit na úplně jiné věci. Hra u Petry a Dominiky je postavená na úplně něčem jiném. O to víc mě ta práce baví,“ přiznává.

Jozef Ivanko se snaží doplňovat Róberta Bereše, dalšího kondičního kouče Dominiky Cibulkové, který ale kvůli práci u hokejistů bratislavského Slovanu s tenistkou necestuje.

„Mám speciální cvičení, která musím cvičit každý den. Dělám to proto, aby mě ochránily před zraněními. Před tím jsem měla výbornou fyzioterapeutku, se kterou jsem měla zažité cviky a v nich s Jožkou pokračujeme,“ říká Dominika Cibulková, senzační finalistka Turnaje mistryň.

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme