Autor

Václav Malina

Do vysílání Českého rozhlasu České Budějovice připravuji příspěvky pro zpravodajství: zprávy z aktuálního dění a vyjádření lidí z regionu k zajímavým událostem. Moje reportáže a rozhovory především z rodného z Prachaticka můžete slyšet v publicistické části vysílání, zejména v Dobrém odpoledni a v Dobrém dnu z Českých Budějovic.

Přestože jsem absolvoval VŠE v Praze, moje budoucí profese se vyklubala z velkého koníčka – z novinařiny. Zkušenosti jsem v tomto oboru získával v Jihočeských listech, ZN novinách, MF Dnes a jako novinář na "volné noze".

Do Českého rozhlasu České Budějovice, konkrétně do prachatické redakce, jsem přesídlil v únoru 2004 z rádia Frekvence 1. Napsal jsem a poté vlastním nákladem vydal tři knihy o slavných jihočeských rodácích Všechny cesty vedou na jih 1 – 3.

Baví mě potkávat a poznávat lidi, povídat si s nimi. Díky profesi rozhlasového redaktora mám možnost předávat jejich názory, životní osudy, výhry i prohry posluchačům, kteří jsou vnímaví a nezajímají je jen krev a bláto společnosti. K mým největším zálibám patří fotografování a hudba.

RSS autora

Články autora

|Václav Malina |Zprávy z domova

U pomníku uctívali rudoarmějce. Ve společném hrobě ale leželi vojáci z první světové války

Kdo skutečně leží ve společném hrobě? Odpověď získali v jihočeských Prachaticích až nyní. U pomníku na tamním hřbitově uctívali od šedesátých let rudoarmějce. Historik Prachatického muzea ale zjistil, že v hrobě jsou ostatky mimo jiné rakousko-uherských vojáků a ruských zajatců. V Prachaticích proto museli přebrousit pamětní desku.

|Václav Malina |Regiony

Za nedostatkem vody v Leptáči na Prachaticku může nejen sucho, ale i prodej vodojemu

Úbytek vody ve veřejných vodovodech postihl v létě všechny kraje v republice. Přestože zapršelo, v některých místech dosud neodvolali zákaz zalévání zahrádek a napouštění bazénů. Ten platí například v Čimelicích na Písecku. Nedostatek vody přetrvává v malých obcích také na Vysočině a v jižních Čechách na Vltavotýnsku. V Leptáči na Prachaticku ale za prázdný vodojem může nejen sucho, ale také neuvážený prodej pozemků s obecními vodojemy nebo privatizace státních organizací.

|Jitka Cibulová Vokatá, Václav Malina, Monika Červená, Jindra Klímová, mta |Regiony

Požárů kvůli suchu přibývá. U Bavorova hořelo pole, na Plzeňsku vzplál les

Velké požáry na několika místech opět zaměstnávají hasiče. Kvůli dlouhodobému suchu platí v několika krajích zákaz rozdělávání ohně a kouření v přírodě. Naposledy ho vyhlásil Liberecký kraj. Výstraha před požáry platí pro celé Česko. S velkým ohněm odpoledne bojovali hasiči u Bavorova na Strakonicku, kde hořelo pole a les. U Mladotic na severním Plzeňsku hoří několik set metrů lesa.