Autor

Václav Müller

Dělníkem slova jsem již od počátku 90. let. V prvním období to bylo střídavě v královéhradeckém studiu Českého rozhlasu a na regionálních privátních stanicích v Hradci a Pardubicích.

Po různých životních dobrodružstvích a časté inter-mediální fluktuaci jsem na počátku 21. století zakotvil v Českém rozhlase Hradec Králové. Po šesti letech přišlo „britské období“ a po něm, v roce 2008, slibný start v dnes již neexistující televizi Z1.

Věřil jsem, že s praxí v rádiu je nadobro konec. Ale stačil jeden rok a začal jsem koketovat s Reginou. Z1 po necelých 3 letech záhy skončila, Regina zůstává v mém životě dál...

Vedle čtení zpráv se podílím na realizaci pořadu Prahou křížem krážem.

Spolupracuji také s Českou televizí jako autor cestopisných reportáží, převážně pro pořad Na cestě. Rád objevuji skryté krásy Evropy, především Velké Británie.

RSS autora

Články autora

|Markéta Kaclová, Václav Müller |Zprávy z domova

Do kin přichází nový český film Želary

Premiéru má dnes dlouho očekávaný český film Želary. Baladický příběh neobvyklé lásky odehrávající se uprostřed divoké přírody na pozadí druhé světové války režíroval a produkoval Ondřej Trojan. V hlavních rolích se představí Aňa Geislerová a maďarský herec György Cserhalmi. Na počátku realizace filmu stály novely spisovatelky Květy Legátové.

|Marika Táborská, Václav Müller |Zprávy z domova

Technoparty přes zákaz hygieniků stále pokračuje

Technoparty v Ledkově u Kopidlna sice značně ubrala na intenzitě, ale pokračuje dál. Naplnilo se oznámení pořadatelů, že na víkendový závěr akce dorazí další návštěvníci. Ti mají možnost bavit se až do neděle, protože hygienikům se stále nepodařilo předat organizátorům zákaz hudební produkce.

|Milan Kopp, Václav Müller |Zprávy ze světa

Francouzské školství ochromila stávka

Celostátní stávka učitelů ochromila provoz na francouzských školách. Pedagogové základních a středních škol masově protestovali proti úsporným opatřením, která pro školství chystá pravicová vláda. Slovo má pařížský spolupracovník Radiožurnálu Zdeněk Müller.

|Markéta Kaclová, Václav Müller |Zprávy ze světa

V Andách zahynul český horolezec

Český horolezec zahynul při výstupu na horu Paron v peruánských Andách. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na včerejší hlášení peruánské policie. Ta horolezce identifikovala jako třiačtyřicetiletého Tomáše Šípa. Muže zasáhl uvolněný kus skály, když se blížil k vrcholu 5400 metrů vysoké hory.

|Bohumír Mazáč, Marika Táborská, Václav Müller |Zprávy z domova

V centru Prahy hořely podzemní garáže

Mohutný požár odpoledne vypukl v podzemních garážích v jednom z domů na Vinohradské třídě v Praze. Oheň zničil nejméně čtyři ze zhruba třiceti zaparkovaných automobilů. Se živlem se pět hodin potýkalo několik desítek hasičů - deset z nich bylo zraněno. Vinohradská třída musela být dlouhou dobu uzavřena.

|Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská, Václav Müller |Zprávy z domova

Výročí 21. srpna 1968

Připomínáme si 33. výročí okupace tehdejšího Československa vojsky armád pěti zemí bývalé Varšavské smlouvy pod velením Sovětského svazu. Invaze si mezi našimi občany vyžádala několik desítek mrtvých a stovky raněných. Vpád armád také násilně přerušil takzvané Pražské jaro, pokus o reformování komunistického Československa.