Slovensko má historické zlato. Vyjela ho 'ruská' biatlonistka

Slovenská výprava se raduje z prvního olympijského zlata v historii. Zasloužila se o to biatlonistka Anastasia Kuzminová. Původem ruská závodnice si ve Vancouveru odbyla svoji olympijskou premiéru a hned triumfovala v zahajovacím sprintu na 7,5 kilometru. Stříbrná příčka patří Němce Magdaleně Neunerové, třetí doběhla Marie Dorinová z Francie. Nejlepší z Češek byla Magda Rezlerová, která skončila 19.

Anastazia Kuzminová

Anastazia Kuzminová | Zdroj: ČTK

Vítězná Kuzminová vyběhla do závodu v úvodu startovního pole, což se v průběhu sprintu ukázalo jako velká výhoda. Mokrý sníh totiž postupem času působil biatlonistkám velké potíže.

Naturalizovanou Slovenku nepřipravila o titul ani chyba při úvodní střelbě vleže, její největší konkurentka Němka Neunerová totiž chybovala pro změnu při stojce. V běhu pak byla Kuzminová, která přijala slovenské občanství teprve v minulé sezoně, o sekundu a půl rychlejší než její soupeřka.

00:00 / 00:00

OH-bia-Sp-Rezlerova.mp3

Dobrý závod prožila česká reprezentantka Magda Rezlerová, která zastřílela bez jediného zaváhání a dojela 19., o pět míst za ní skončila rovněž na střelnici bezchybná Veronika Vítková.

Z poslední, 60. postupové příčky se do stíhacího závodu kvalifikovala ještě Zdenka Vejnarová, naopak Veronika Zvařičová skončila až 71.

ZOH biatlon, sprint žen na 7,5 km:

1. Kuzminová (SR) 19:55,6 min. (1 tr. okruh), 2. Neunerová (Něm.) -1,5 (1), 3. Dorinová (Fr.) -10,9 (0), 4. Bulyginová (Rus.) -12,1 (0), 5. Chrustalevová (Kaz.) -24,8 (0), 6. Brunetová (Fr.) -27,7 (0), 7. Zajcevová (Rus.) -27,8 (0), 8. Domračevová (Běl.) -31,8 (0), 9. Gregorinová (Slovin.) -33,6 (0), 10. Flatlandová (Nor.) -34,1 (1), ...19. Rezlerová -55,4 (0), 24. Vítková -1:15,3 (0), 60. Vejnarová -2:32,9 (2), 71. Zvařičová (všechny ČR) -2:57,3 (2).

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít