Slovenský biatlonista Hurajt třetí na 15 km, vyhráli Usťugov a Neunerová

Slovensko získalo na olympijských hrách ve Vancouveru třetí medaili a opět z biatlonu. V závodu na patnáct kilometrů s hromadným startem vybojoval senzační bronz Pavol Hurajt. Zlato získal Rus Jevgenij Usťugov, pro stříbro si dojel Francouz Martin Fourcade. Jediný Čech na startu Michal Šlesingr skončil šestnáctý. Mezi ženami získala svou druhou zlatou medaili Němka Magdalena Neunerová.

Ruský biatlonista Jevgenij Usťugov v cíli

Ruský biatlonista Jevgenij Usťugov v cíli | Zdroj: ČTK

Závod mužů byl vyrovnaný až ke čtvrté střelbě. Z té odjížděl překvapivě jako první Slovák Hurajt. Ten však začal ztrácet síly poté, co ho předjel pozdější vítěz, Rus Usťugov. O kousek dál předjel slovenského reprezentanta Francouz Fourcade. Hurajt však vložil do závodu všechny síly a ze souboje s Rakušanem Sumannem vyšel lépe, a získal tak svou první medaili z velké akce. Na předchozích olympijských hrách skončil vždy ve třetí desítce.

„První dvě kola se mi jela pěkně, ve čtvrtém, pátém kole už mi trochu docházely síly,“ řekl Michal Šlesingr po závodě, v kterém dojel na šestnáctém místě. Dosáhl tak nejlepšího českého výsledku mezi biatlonisty ve Vancouveru. „Myslím si, že to propadák nebyl,“ zhodnotil své účinkování v individuálních disciplínách. Celý rozhovor si můžete poslechnout v audiopříloze.

00:00 / 00:00

Šlesingr po závodě na 15km

V závodě žen patřilo třiadvacetileté Neunerové po nepovedených úvodních střelbách až sedmnácté místo. Postupně se vracela do předních pozic závodního pole a bezchybnou střelbou a skvělým výkonem v posledním kole, ve kterém předjela Rusku Zajcevovou, získala druhou zlatou medaili. Na druhém místě skončila Zajcevová a třetí další Němka Hauswaldová. Češky v závodě nestartovaly.

Výsledky:

Muži - závod s hromadným startem (15 km):

1. Usťugov (Rus.) 35:35,7 (0 tr. okruhů), 2. M. Fourcade (Fr.) -10,5 (3), 3. Hurajt (SR) -16,6 (0), 4. Sumann -25,9 (1), 5. Mesotitsch (oba Rak.) -30,2 (3), 6. Čerezov (Rus.) -33,5 (3), 7. Landertinger (Rak.) -34,0 (4), 8. Jay (Fr.) -34,6 (1), 9. Fak (Chorv.) -34,8 (3), 10. Greis (Něm.) -35,0 (3), ... 16. Šlesingr (ČR) -59,9 (2).

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):

1. Neunerová (Něm.) 35:19,6 (2 tr. okruhů), 2. Zajcevová (Rus.) -5,5 (1), 3. Hauswaldová (Něm.) -7,3 (2), 4. Medvědcevová (Rus.) -21,2 (0), 5. Gregorinová (Slovin.) -29,4 (1), 6. Domračevová (Běl.) -33,6 (1), 7. Baillyová (Fr.) -42,4 (2), 8. Kuzminová (SR) -43,3 (3), 9. Henkelová (Něm.) -53,9 (1), 10. Jonssonová (Švéd.) -56,3 (2).

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít