Sportovkyním na olympiádě vládne biatlonistka Neunerová

Přijela na své první olympijské hry, čtyřikrát si zazávodila a získala tři medaile. Zatím. Německá biatlonistka Magdalena Neunerová je tak zatím nejlepší sportovkyní ze všech, které na olympiádě soutěží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magdalena Neunerová | Zdroj: ČTK

Biatlonový svět si poprvé podmanila na šampionátu v Anterselvě před třemi roky. Hádejte, kolik jí bylo… Teprve dvacet! Ani tehdy se o ní nedalo říci, že by byla nesmělým koťátkem. To už se probouzela tygřice, která je teď ve vrcholné formě. Její fantastické běžecké výkony ale často ničí bídná střelba. I v olympijském závodě s hromadným startem na začátku dvakrát minula a útočila hodně zezadu. Ale nebála se neúspěchu.

„Ne, na to jsem nemyslela. Měla jsem tam pár chyb, ale říkala jsem si, že je to hodně dobré. A pak jsem před sebou viděla jen dvě soupeřky. Říkala jsem si jo, jsi na bedně a pak hele, nejsou zase tak daleko. A tak jsem bojovala. Bylo to moc dobré.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Sportovkyním na olympiádě vládne biatlonistka Neunerová

Touto odpovědí se Lena, jinak jí mezi biatlonisty nikdo neřekne, charakterizovala sama nejlépe. Na mistrovstvích světa nasbírala už šest zlatých a jednu stříbrnou medaili. Teď je na první olympiádě a už má bilanci 2-1-0.  

„Je to pro mě překvapení. Ale vím, na co mám, a věřím si. Věděla jsem, že můžu získat medaili, ale mám tři! A to je neuvěřitelné! Je to skvělé. A musí mi to také ještě dojít. Myslím, že na to budu potřebovat pár týdnů. I na to, abych si to užila.“

A na to zrovna olympijská vesnice není kupodivu stavěná. Biatlonisté jsou zvyklí, že bydlí na závodech kousek od tratí. Což není případ Kanady. Biatlonový areál je sice pár set metrů od běžeckého a skokanského, ale stále in the middle of nowhere, doslova uprostřed ničeho. A z divočiny, kde sportovci bydlí, je to zhruba půlhodinová cesta serpentinami. I proto si Magdalena Neunerová olympiádu paradoxně moc nechválí a odsune i oslavy zatím získaných medailí.

„Uvidíme. Zatím je to tu celkem dost stresující. Nemáme čas si tady něco užít. Pořád odněkud někam jezdíme, stále jsme na cestě. Není nám to zrovna příjemné. Dokonce jsem z toho měla trochu depresi, protože už toho na mě bylo moc. Ale uvidíme, jak dopadne štafeta. Myslím, že máme velkou šanci získat v ní medaili a oslavit to všechno najednou,“ plánuje si Magdalena Neunerová.

Tomáš Kohout, Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme