Štafetový závod biatlonistů vyhráli Norové, Češi skončili na sedmém místě

Biatlonisté Norska jednoznačně vyhráli štafetový olympijský závod. O druhém místě se rozhodovalo až ve finiši, který pro sebe nakonec získali Rakušané, třetí dojeli Rusové. Česká štafeta skončila na sedmém místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

OLE EINAR BJÖRNDALEN | Zdroj: ČTK

Vítězní norští biatlonisté se drželi v čele soutěže od samého úvodu. Pouze na první předávce mezi Hanevoldem a Boem nefigurovali na prvním místě, měli ovšem minimální ztrátu na v té době vedoucí Rusko. Na zbývajících úsecích už jezdili na prvním místě.

Rozhodujícím momentem závodu byla předposlední střelba vleže. Zatímco Björndalen nezaváhal, Rakušan Sumann třikrát dobíjel, a přesto musel na jedno trestné kolo. Fenomenální norský biatlonista potom bez problémů dovezl norskou štafetu ke zlatu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Exkluzivní rozhovor s Michalem Šlesingrem

Šestatřicetiletý Björndalen tak vybojoval ve své kariéře šesté olympijské zlato, celkově potom jedenáctou medaili.

Souboj o druhé místo se rozhodoval až v závěrečné rovince. Rakušan Sumann přesprintoval Rusa Usťugova o pouhé dvě desetiny sekundy.

Čeští reprezentanti rozjeli závod výborně. Na prvních dvou úsecích se Soukup i Vítek drželi v těsném kontaktu se špičkou. Až třetí muž našeho kvarteta Roman Dostál nabral ztrátu. Ani Michal Šlesingr nepředvedl svůj nejlepší výkon, a Češi tak nakonec obsadili sedmé místo.

„Sedmé je pěkné místo. Když vezmu letošní štafety, tak je to velmi slušný výsledek. Mohlo to sice být lepší, ale mohlo to být i horší. Já si myslím, že zklamaný z toho asi nebudeme. Kéž by to byl takový odraz, jako u mě tradičně bývá, že se mi začne dařit až po vrcholu,“ zhodnotil dnešní závod finišman české štafety Michal Šlesingr.

ZOH - Biatlon - štafeta mužů na 4x 7,5 km:

1. Norsko (Hanevold, Boe, Svendsen, Björndalen) 1:21:38 (0+7), 2. Rakousko (Eder, Mesotitsch, Landentinger, Sumann) +39 (1+8), 3. Rusko (Čerezov, Šipulin, Čudov, Usťugov) +39 (0+4), ... 7. Česko (Soukup, Vítek, Dostál, Šlesingr) +2:17 (0+9).

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme