Štafetový závod biatlonistů vyhráli Norové, Češi skončili na sedmém místě

Biatlonisté Norska jednoznačně vyhráli štafetový olympijský závod. O druhém místě se rozhodovalo až ve finiši, který pro sebe nakonec získali Rakušané, třetí dojeli Rusové. Česká štafeta skončila na sedmém místě.

OLE EINAR BJÖRNDALEN

OLE EINAR BJÖRNDALEN | Zdroj: ČTK

Vítězní norští biatlonisté se drželi v čele soutěže od samého úvodu. Pouze na první předávce mezi Hanevoldem a Boem nefigurovali na prvním místě, měli ovšem minimální ztrátu na v té době vedoucí Rusko. Na zbývajících úsecích už jezdili na prvním místě.

Rozhodujícím momentem závodu byla předposlední střelba vleže. Zatímco Björndalen nezaváhal, Rakušan Sumann třikrát dobíjel, a přesto musel na jedno trestné kolo. Fenomenální norský biatlonista potom bez problémů dovezl norskou štafetu ke zlatu.

00:00 / 00:00

Exkluzivní rozhovor s Michalem Šlesingrem

Šestatřicetiletý Björndalen tak vybojoval ve své kariéře šesté olympijské zlato, celkově potom jedenáctou medaili.

Souboj o druhé místo se rozhodoval až v závěrečné rovince. Rakušan Sumann přesprintoval Rusa Usťugova o pouhé dvě desetiny sekundy.

Čeští reprezentanti rozjeli závod výborně. Na prvních dvou úsecích se Soukup i Vítek drželi v těsném kontaktu se špičkou. Až třetí muž našeho kvarteta Roman Dostál nabral ztrátu. Ani Michal Šlesingr nepředvedl svůj nejlepší výkon, a Češi tak nakonec obsadili sedmé místo.

„Sedmé je pěkné místo. Když vezmu letošní štafety, tak je to velmi slušný výsledek. Mohlo to sice být lepší, ale mohlo to být i horší. Já si myslím, že zklamaný z toho asi nebudeme. Kéž by to byl takový odraz, jako u mě tradičně bývá, že se mi začne dařit až po vrcholu,“ zhodnotil dnešní závod finišman české štafety Michal Šlesingr.

ZOH - Biatlon - štafeta mužů na 4x 7,5 km:

1. Norsko (Hanevold, Boe, Svendsen, Björndalen) 1:21:38 (0+7), 2. Rakousko (Eder, Mesotitsch, Landentinger, Sumann) +39 (1+8), 3. Rusko (Čerezov, Šipulin, Čudov, Usťugov) +39 (0+4), ... 7. Česko (Soukup, Vítek, Dostál, Šlesingr) +2:17 (0+9).

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít