Štafetu biatlonistek ovládly Rusky, Češky skončily 16.

Ruské reprezentantky vyhrály ve Whistleru ženskou biatlonovou štafetu, a obhájily tak titul z olympijských her v Turíně. Českým závodnicím se nedařilo a obsadily 16. místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vancouver 2010

Českou biatlonovou štafetu rozjela Veronika Vítková, která při svých střeleckých položkách ani jednou nechybovala a předávala Magdě Rezlerové na 10. místě.

Zkušené závodnici se ovšem nepovedla střelba vestoje, musela třikrát dodatečně dobíjet, a přesto jeden terč nezasáhla. Zamířila tak na trestné kolo. Českou štafetu předala Gabriele Soukalové na 13. příčce.

Soukalová na střelnici ani jednou neminula a posunula tým na svém úseku o jedno místo na 12. pozici. Zdeňka Vejnarová by však na svoje vystoupení nejradši zapomněla.

Při střelbě vleže nedokázala zasáhnout i přes čtyři dobíjení dva terče. Česká štafeta se tak začala propadat směrem ke konci výsledkové listiny a nakonec skončila na šestnácté příčce.

Suverénní Rusky

Vítězné ruské biatlonistky jely od začátku závodu v čele s Francií a Německem. O svém triumfu rozhodly na třetím úseku. Francouzka Dorinová musela při jedné ze střeleb na dvě trestná kola a Ruska Medveďcevová následně ujela Němce Beckové.

Zajcevová už náskok na posledním úseku bezpečné pohlídala. Rusko tak slaví zlato ve složení Slepcovová, Bogalijová-Titovecová, Medveďcevová a Zajcevová.

Němky nakonec stříbrnou medaili těsně neudržely. Francouzka Baillyová dostihla Henkelovou a dovezla svůj tým na stříbrné příčce, Němky berou bronz.

ZOH - štafeta biatlonistek:
1. Rusko 1:09:36 (0), 2. Francie +0:33 (2), 3. Německo +0:37 (0), ... 16. Česko +5:01 (3).

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme