Trenér slovinských biatlonistů Kos je s Fakovým třetím místem spokojený jen zčásti

Kdyby ještě existovalo Rakousko-Uhersko, nemusel by biatlonový trenér Tomáš Kos řešit žádné dilema. Monarchie ale dávno padla a kouč ani neví, jestli se může radovat. Vede sice slovinskou reprezentaci a Slovinec Klemen Bauer skončil ve sprintu na olympiádě čtvrtý, což je jasný úspěch. Jenže o medaili ho připravil Chorvat Jakov Fak, který trénuje právě se slovinskou reprezentací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakov Fak nese Chorvatskou vlajku | Zdroj: ČTK

Trenére, předpokládám, že jste po závodě, kterým byl sprint, rozhodně spokojený. S čím více, se třetím místem Chorvata Jakova Faka, nebo se čtvrtým místem Slovince, tedy vlastně jenom vašeho, Klemena Bauera?

Jakov Fak je vlastně náš, je to taky naše medaile, ale stejně musím říct, že mě to trošku mrzí. Nejenom mě, ale asi všechny ve Slovinsku. Přece jen bychom byli víc spokojeni, kdyby ta medaile byla jenom naše. Ale to je sport. Jakov je velmi dobrý kamarád a určitě si zasloužil to třetí místo. Byl lepší, ale s tím už nic nenaděláme. My jsme spokojení i s tím čtvrtým místem.  

On s vámi Fak vlastně i trénuje?

Trénuje vlastně úplně s námi, celý program je náš, příští sezonu dostane slovinské občanství a pak už bude úplně náš. Už to bude úplně v pohodě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kos na Balkáně

Nevytýkají vám to zatím slovinští novináři nebo Slovinsko obecně, že tak krásně vychováváte Chorvatům bronzové medaile?

Jasné je, že Slovinci a Chorvati se nemají zrovna dvakrát v lásce, takže si myslím, že je to hodně lidem trnem v oku. Ale počítáme s tím, že příští rok přestoupí, dostane občanství a bude náš. A pak už asi bude všechno v pohodě.

A s další olympiádou to bude možné?

Myslím, že jo. Pokud tam nejsou nějaké svazové rozkoly a svazy s tím souhlasí, tak si myslím, že olympiáda není problém. Je tam nějaká lhůta, myslím dvouletá, ale olympiáda je až za čtyři roky.  

Převládá teď ještě zatím asi radost nad výsledky sprintu, ale asi se to zvrtne v lehkou starost, co z toho bude potom ve stíhačce...

Ti, kdo byli vepředu, mají hodně velkou šanci, že uspějí i ve stíhačce, protože ty rozdíly jsou pak docela propastné, takže ve stíhacím závodě budou mít velkou šanci, že si třeba ty výsledky zopakují.

Tomáš Kohout, Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme