Valentýnské romance na OH ve Vancouveru

Život olympionika na hrách může být někdy i trošku chmurnější. Je daleko od svých blízkých, navíc docela dlouho. Ale rozhodně to neplatí univerzálně. Hodně sportovců si našlo partnera také mezi sportovci. A třeba i z jiných států. Mimořádné jsou v tomto ohledu hlavně české biatlonistky. Tři z nich by mohly i na hrách oslavit svatého Valentýna se svým přítelem. Kdyby ovšem chtěly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Valentýn - svátek zamilovaných

Příkladů biatlonových párů, včetně mezinárodních, je spousta. Určitě si vzpomenete třeba na francouzsko-norskou dvojici Poirée–Skjelbreidová. Švédka Olofssonová si pro změnu vzala Čechokanaďana Zideka.

Tak bychom mohli pokračovat až k Dominiku Landertingerovi z Rakouska a Veronice Zvařičové. Ti dva se potkávají jak na Světových pohárech, tak v soukromí, ale i v olympijské vesnici. Valentýnské oslavy si ovšem nějak zvlášť neplánovali.

Přehrát

00:00 / 00:00

Valentýnské romance na OH ve Vancouveru

To potvrzuje i sama Veronika Zvařičová: „Jak to přijde ... probudím se, asi dostanu pusu a nějaký pěkný dáreček, ale jinak to neprožívám. Je to normální den,“ říká.


Zdeňka Vejnarová střílí v herně na jeleny

Zdeňka Vejnarová to má velmi podobné. Jen s tím rozdílem, že její partner reprezentuje Spojené státy americké.

„Přítel má závody, takže se určitě musí koncentrovat na ně. Myslím si, že na Valentýna to nebude nic speciálního,“ říká.

Sport má na olympiádě pochopitelně přednost. Ale přítomnost blízké duše, v tomto případě Lowella Baileyho, je příjemná: „Když si každý udělá svoje věci a máme odtrénováno, tak se vídáme. Je to pozitivní. Když má člověk špatnou náladu, tak má za kým jít a hned je to lepší.“

A tak je otázkou, jestli Zdeňka Vejnarová tráví více časů u českého, nebo amerického týmu.

Česká závodnice má ale překvapivě zcela jinou odpověď: „Teď asi v herně. Objevili jsme totiž super hru, kde střílíme jeleny, takže asi v té herně,“ směje se Zdeňka Vejnarová.

Láska prochází skluznicí

Bundy U.S.A. a Czech Republic ale můžete zahlédnout i v kombinaci českého servismana amerických biatlonistů Petra Garabíka a reprezentantky Magdy Rezlerové.

I tuto dvojici zasáhl Amorův šíp, jak říká zkušená česká reprezentantka: „Petr je mi velkou oporou, pomáhá mi vybírat lyže a také po psychické stránce.“

Zdá se tedy, že láska prochází skluznicí. „V tomto případě se to tak dá říct, ale jenom částečně,“ usmívá se Magda Rezlerová.

Zatímco tři zmíněné slečny mají tu výhodu, že se s přítelem vídají i na olympiádě, Gabriela Soukalová a Veronika Vítková se bez partnera musejí na čas obejít.

Slečna Vítková se se svátkem sv. Valentýna vypořádala následovně: „Já to moc neslavím. Nevím, jak přítel, ale já moc ne.“

To mne trochu zarazilo, a tak se ptám: „Kdyby přítel slavil bez vás, tak by to bylo smutné, ne?“ Veronika ale přichází s rychlou odpovědí: „Beze mě to slavit bude určitě, když je v Čechách. Je mi to trochu líto, ale zavoláme si,“ říká.

A že by přítel Tomáš Pošepný slavil doma Valentýna s kamarády? To prý ne: „Ne, bude doma,“ říká s jistotou Veronika. A kde tu jistotu bere? „Bude se připravovat na zkoušky. Takže bude doma!“ vzkazuje svému příteli na dálku biatlonistka Veronika Vítková.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme