Vytrvalostní závod biatlonistů vyhrál Nor Svendsen

Norský biatlonista Emil Hegle Svendsen zvítězil v olympijském závodě na 20 kilometrů. O druhé místo se dělí s Bělorusem Sergejem Novikovem legendární Ole Einar Björndalen, který tak vybojoval svou desátou medaili ze zimních olympijských her. Nejlepším z Čechů byl sedmnáctý Michal Šlesingr.

Vítěz vytrvalostního závodu Svendsen při střelbě

Vítěz vytrvalostního závodu Svendsen při střelbě | Zdroj: ČTK

Emil Hegle Svendsen si připsal jedinou trestnou minutu až při poslední střelbě, přesto Nora mohli vylekat krajan Ole Einar Björndalen a Bělorus Sergej Novikov.

Ti útočili, co mohli, nakonec ale z toho byl na dálku jen souboj o druhé místo. Ten skončil nerozhodně. Oba měli ztrátu 9,5 sekundy na vítězného Svendsena, a berou tak stříbrné medaile.

00:00 / 00:00

Biatlonistu Michala Šlesingra vyzpovídal po dojezdu do cíle vytrvalostního olympijského závodu reportér Tomáš Kohout

Michalu Šlesingrovi, nejlepšímu z Čechů, patří 17. místo, na které ho odsunuly dvě trestné minuty za netrefení terčů na posledních dvou střeleckých položkách. Jaroslav Soukup dojel třicátý, Roman Dostál o pět míst hůře.

ZOH - Biatlon - muži - 20 km:

1. Svendsen (NOR) 48:22,5 (0+0+0+1), 2. Björndalen (NOR) +9,5 (0+1+0+1), Novikov (BLR) +9,5 (0+0+0+0), ... 17. Šlesingr (ČR) + 2:42,3 (0+0+1+1), 30. Soukup (ČR) +4:12,7 (0+2+1+0), 35. Dostál (ČR) +4:28,9 (0+2+0+1).

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít