Kožíškovi má k medaili z Vancouveru pomoci i jitrocelový sirup

Nejen do Lukáše Bauera vkládá výprava běžců na lyžích před blížícími se Hrami ve Vancouveru medailové naděje. Nenápadný člen výpravy se jmenuje Dušan Kožíšek a v jistém ohledu je dokonce lepší a zkušenější než Bauer. Má o jednu medaili z mistrovství světa více a začal je sbírat o čtyři roky dříve.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kožíšek.jpg

Před pěti lety totiž překvapil i sám sebe, když na své první velké akci a ve svém druhém závodě na světovém šampionátu získal bronz v týmovém sprintu. V Oberstdorfu mu k medaili pomohl Martin Koukal, se kterým by měl stát na startu i 22. února v kanadském Whistleru.

„V Oberstdorfu jsem závodil ještě jako benjamínek a ve srovnání s Martinem jsem neměl téměř žádné zkušenosti. Teď už si myslím, že jsme na stejné úrovni a doufám, že se nám podaří obhájit bronzovou medaili," popisuje olympijské ambice Kožíšek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dušan Kožíšek.mp3

V této sezoně si závodní týmový sprint s předpokládaným olympijským parťákem Koukalem vyzkoušeli začátkem prosince v rámci Světového poháru v Düsseldorfu, kde skončili desátí. To by je v Kanadě jistě neuspokojilo, a tak se Dušan Kožíšek při hledání důvěry ve vlastní dobrou formu může upínat spíše ke čtvrtému místu z individuálního sprintu v Praze při Tour de Ski.

„Cítím se docela ve formě, čtvrtá pozice z Prahy je moje nejlepší umístění v kariéře. Vítězství si nechám do budoucna, abych se měl proč zlepšovat," říká s úsměvem český lyžař.

V hledáčku Greenpeace

Šestadvacetiletý Kožíšek zároveň doufá, že tentokrát nebude muset narychlo nastoupit ke štafetě, kterou musel na své první olympiádě v Turíně jet kvůli proslulé administrativní chybě.

Dopomáhat k úspěchu mu má i maskot v podobě plyšové opice, naopak další zvíře mu tentokrát nepomůže. Své zdravotní potíže letos totiž na rozdíl od minulosti už neřeší přikládáním psího sádla na průdušky.

„Zkoušel jsem jitrocelový sirup, ale s kašlem se pořád ještě potýkám," není se svým zdravým stoprocentně spokojený Kožíšek.

Jeho kolega Martin Koukal škodolibě připojil příčinu, proč jeho mladší sparingpartner přešel od živočišné pomůcky k bylinkám.

„Dušan měl kvůli těm psům problémy s Greenpeace, takže od té doby to sádlo zkrátka nemůže. Ekologové a ochránci zvířat mu bušili na dveře, tak to musel omezit," glosuje Kožíškovy problémy Martin Koukal.

Tomáš Kohout, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme