Sudová nebyla sama, aneb české návraty po zranění

Nejpočetnější část české olympijské výpravy se dnes vydá leteckým speciálem z Prahy do Vancouveru. Bude mezi nimi i lyžařka Nikola Sudová. Přestože si přesně před dvěma týdny vážně poranila koleno. Jestli se jí rychlonávrat povede, není jisté, ale rozhodně by nebyla první, kdo by týral tělo, které se ještě dává dohromady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikola Sudová při tréninku | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Nikole Sudové luplo v koleni v Deer Valley. A nebyla sama. Podobně jako Severočeška tam v tentýž den skončil i jeden protinožec.

„Hodinu po mě si v tom Deer halley, tam, kde já, urval zadní zkřížený vaz australský závodník Ramon Cooper. Když se podíváte na jeho blog, tak jeho popis posledních čtrnácti dní se rovná mému popisu posledních čtrnácti dní a na olympiádu odjíždí, takže tam nebudu jediný blázen," směje se Nikola Sudová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sudová nebyla sama, aneb české návraty po zranění

I to ji tedy může povzbudit. Své trable ale může probrat i s Čechem - slalomářem Filipem Trejbalem. Ačkoliv zrovna koleno si loni před světovým šampionátem nepochroumal. Vlastně se ani nezranil. Dva týdny před závody ve Val d'Isere musel na operaci slepého střeva.

Rychlý návrat zažil i Bank nebo Čech

Podobně, jako teď Nikola Sudová o ortopedech, mluvil tehdy on o chirurzích: „Asi mi dávali naději. Nevím, jak to mysleli, ale říkali, že by to jít mohlo. Vlastně se říká, že už po čtrnácti dnech by to tělo mohlo dovolit nějakou zátěž, aniž by se přivodily nějaké další komplikace."

Další příklady rychlých návratů na sportoviště by se daly najít u hokejistů. V hodnocení nejrychleji se léčících drsňáků slušně obstojí i někteří fotbalisté - ovšem to neříkejte před ragbisty.

Ačkoliv i ti by zasalutovali Petru Čechovi a nejen proto, že nosí helmu z jejich sportu. Ale proto, že se vrátil do branky 98 dní od doby, kdy mu soupeř prokopnul hlavu.

Po návratu tenkrát říkal: „Tak byl jsem malinko nervózní, spíš z toho, jak to po takové době zvládnu. Ale jak jsem se dostal do brány, tak bylo všechno v pohodě."

Až na výsledek. Chelsea tehdy prohrála na Anfield Road s Liverpoolem 0:2. A Filip Trejbal byl vlastně při rychlém návratu diskvalifikovaný. Snad tedy právě výsledky budou to jediné, co se Nikole Sudové při návratu povede lépe, než dvěma zmíněným pánům.

Tomáš Kohout, Jan Kaliba, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme