Zblízka - Šárka Záhrobská a její vztah s otcem

Olympijské hry jsou místem setkávání. A potkávají se tam nejen sportovci, kteří by na sebe třeba nikdy osobně nenarazili. Lyžařská rodina Záhrobských je zářným příkladem, že může jít také o místo, kde se konečně po dlouhém odloučení na delší dobu sejdou příbuzní

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská | Zdroj: ČTK

Šárka Záhrobská coby česká medailová naděje ve slalomu v olympijské vesnici narazí na dva blízké Petry - bratr pojede mužský sjezd a superobří slalom. Pikantní bude ale hlavně přítomnost otce, který Šárku Záhrobskou ještě loni trénoval.

„Já se se Šárkou vidím asi po dvou měsících. Já jsem jí tenkrát na Žofíně předával velice urychleně nový Mercedes a od té doby jsme se neviděli a teď jsem jí přivezl známku na povinné ručení. Takže velice se míjíme,"  říká Petr Záhrobský starší, který na svou dceru natrefil až na jejím předolympijském setkání s novináři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zblízka – Šárka Záhrobská a její vztah s otcem

Prohodili několik vět a teď už jsou jejich cesty zase rozdělené. Šárka letí přes oceán dnes a zakotví v Nakisce, kde rozbije tréninkový kemp, zatímco její otec a bratr, kteří od této sezóny tvoří tréninkovou jednotku, se přesouvají zítra s hlavní částí výpravy přímo do Vancouveru.

„Na olympijských hrách se určitě potkáme, protože máme společný dům, nebo patro v té olympijské vesnici. Takže se určitě budeme potkávat a společně zes ten týden budeme trávit," odhaduje nejlepší česká lyžařka, jak dlouho se její pobyt v olympijské vesnici bude krýt s přítomností dalších členů její rodiny.

S bratrem Petrem se v zimě míjejí tradičně, s otcem od této zimy, pro kterou se Šárka Záhrobská osamostatnila a otec Petr se jí stará už jen o marketingové záležitosti. Ani to ale nevyžaduje intenzivnější setkávání dcery s otcem.

Vyjádřím se po sezóně

„Většinou je to už ustálené, takže ty věci se nějak intenzivně neřeší. Ty se začnou řešit zase až po sezóně, takže ona má vlastní program. Oni si vytvořili vlastní program, já ji jenom sleduji a pak se k tomu na závěr vyjádřím," říká Záhrobský starší.

Pod slůvkem „oni" rozumějte tým, který Šárku Záhrobskou v této sezóně obklopuje. Tedy především ty, kteří s ní letí i do zámoří - servismana Miloše Machytku, fyzioterapeutku Ditu Schönfeldovou a nového kouče Antonína Stracha. A sousloví „na závěr" je nutné chápat tak, že Petr Záhrobský starší bude výkony své dcery komentovat až po sezóně.

„Není dobré do takových věcí zasahovat, protože se ty věci mohou obrátit proti Vám. Může dojít k tomu, že by jste závodníka třeba rozptýlil nebo ho nějak psychicky narušil a já jsem toho dalek, protože já vím, jak se tyto věci odrážejí potom do výkonu. Naprosto jasně můžu říct, že ne ze vším co se tady děje souhlasím, ale nehodlám to nyní komentovat."

Udělejte si obrázek sami, jak idylické nebo napjaté vztahy panují mezi Petrem Záhrobským starším a Antonínem Strachem, kterého prvně jmenovaný před lety přivedl do týmu coby kondičního trenéra.

Napjaté vztahy?

Jeden ze sponzorů Šárky Záhrobské o něm před sezónou v tiskové zprávě otevřeně napsal, že je jejím přítelem. Jako poslední indicii můžeme nabídnout resumé Šárčina otce Petra, proč se dceři v této sezóně do závodění vůbec neplete.

„Je tam jiný odpovědný člověk, jiná odpovědná osoba, v tomto případě pan Strach, který si to řídí a on je odpovědný za výsledky a tak dále," dodává Záhrobský starší.

Výsledky to rozhodně nejsou špatné, ale i sama lyžařka od sebe chtěla víc - zaútočit na malý křišťálový glóbus pro nejlepší slalomářku Světového poháru a prosadit se v obřím slalomu. Ani jedno se jí nevede a v posledních týdnech není spokojená ani se svým slalomem.

O lyžování se nebavíme

„Ty moje jízdy nemají šmrnc, jako měly třeba v tom Aspenu. Prostě někdy se daří a nevíte proč, pak se nedaří a nevíte proč," neodtajňuje nic ve své odpovědi Šárka Záhrobská.

Nabízelo by se zeptat se aspoň mezi řečí v rámci rodinných konverzací otce a bývalého kouče v jedné osobě. Ale tak to není, tomuhle tématu se prý oběma úspěšně daří vyhýbat.

„Mohu Vám říct, že k lyžování jsme nesklouznul co jsme se rozdělili. A jde to a je to z mého pohledu správné. Já se vyjádřím až po sezóně a myslím si, že důvodů proč se vyjádřit budu mít dost." Slova Petra Záhrobského staršího znějí až zlověstně.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme