Češi proti Finsku pohořeli na nulové produktivitě

Na postup do semifinále přes Finsko čeští hokejisté mohli myslet skoro až do konce utkání, dlouho se hrálo bez branek. Až šest minut před závěrem zápasu padl rozhodující gól do české sítě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté po prohraném čtvrfinálovém duelu s Finskem | Zdroj: ČTK

V takticky vedené bitvě vsadila obě mužstva na jistotu obrany. Zajímavých situací a brankových šancí bylo v utkání málo. Jak se blížil konec třetí třetiny, bylo víc a víc jasné, že o vítězi může rozhodnout maličkost, jedna chybička, i náhoda. Takový moment přišel v čase 53:34.

A stal se českému obránci Pavlu Kubinovi: „Já jsem ztratil helmu a díval jsem se, jestli to mám blíž na střídačku, nebo pro helmu. Nakonec jsem pro ni musel za bránu. Kdybych hrál bez ní, tak bychom dostali další dvě minuty a bylo by to pět na tři," popisoval obránce Pavel Kubina rozhodující moment zápasu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češi proti Finsku pohořeli na nulové produktivitě

Podobně to viděl i brankář Tomáš Vokoun: „Samozřejmě chyběl (Kubina) před bránou a jejich hráč se tam dostal a tečoval mi puk mezi nohy. Byla to pro nás smolná situace, ale myslím, že se to utkání neprohrálo v tomto jednom okamžiku. My jsme měli šance, které jsme nevyužili, a ke konci už to vypadalo, že jsme byli hodně unavení,“ řekl.

Stejně jako Vokounovi, tak i Kubinovi bylo jasné, že jeden obdržený gól by neměl v hokeji znamenat porážku. Končit olympijský turnaj s nulou na kontě vstřelených branek je smutná vizitka.

Kubina: Bez gólů se vyhrát nedá

Bezzubé koncovky litoval i Pavel Kubina: „Jejich gólman chytal výborně, nám to tam v první i třetí třetině lítalo po brankové čáře. Ale nemůžeme se na to vymlouvat, musíme jít do brány a dát nějaký gól. Celý zápas to bylo 0:0, ten gól nám dali až před koncem. A v hokeji se bez gólů nedá vyhrát.“

Český celek může vyřazení hodně mrzet hlavně proto, že ve čtvrtfinále mu tentokrát nestál v cestě nepřekonatelný soupeř. Finsko zatím na turnaji nepřevádí nijak úžasnou hru a ani zápas proti českému výběru nebyl výjimkou.

I český kapitán Patrik Eliáš si myslí, že jeho celek měl na olympijském turnaji na víc: „I přesto, že jsme včera hráli zápas, který nás stál hodně sil, tak jsme tu první třetinu odehráli dobře, vlítli jsme na ně. Pak jsme se dvakrát, včetně mě, nechali zbytečně vyloučit a to ztratíte jakýkoli rytmus. Do něj jsme se vrátili až časem, když jsme hráli na tři lajny. Nejvíc mě mrzí ta moje šance za stavu 0:0.“

Českému hokeji tak zbyl znovu jenom čtvrtfinálový smutek. Co dodat? Stačí si poslechnout brankáře Tomáše Vokouna, jednoznačně nejlepšího českého hráče na turnaji: „Je to nepříjemné. Jsem na poslední olympiádě a vypadnout ve čtvrtfinále je určitě velké zklamání,“ vyjádřil Tomáš Vokoun pocity nejen své, ale i českých fanoušků.

Miroslav Bureš, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme