Češi s Lotyšskem opět tápali. Kde se stala chyba?

Pohádka, která se málem změnila v horor. I tak by se dal charakterizovat zápas českých hokejistů s Lotyšskem, který rozhodoval o postupujícím do čtvrtfinále olympijského turnaje. Až životní gól mladíka Krejčího v 66. minutě zažehnal hrozbu předčasného balení kufrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český hokejový tým během zápasu s Lotyšskem | Zdroj: ČTK

Všichni očekávali jednoduchý postup do čtvrtfinále a nakonec to bylo obrovské drama. Češi vlétli na Lotyše ve velkém stylu a po jedenácti minutách vedli po brankách Rolinka a Fleischmanna 2:0. Místo hladkého navyšování skóre ale přišel, stejně jako v utkání se shodným soupeřem ve skupině, velký útlum.

Útočník Tomáš Plekanec věděl proč: „Přestali jsme bruslit, byli jsme hodně vylučovaní a oni začali hrát. Začali si věřit a dopadlo to, jak to dopadlo. Byli jsme v takové křeči. Byli jsme hodně v oslabení a oni se dostali na koně a začali mít převahu, protože v těch přesilovkách hrají oni a my se bráníme a ztrácíme hodně energie," vypočítal důvody nečekaného dramatu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češi s Lotyšskem opět tápali. Kde se stala chyba?

Nepovedený začátek druhé třetiny, ve které ze zápasu odstoupil kvůli pohmožděné krční páteři Jaromír Jágr, viděl jako hlavní příčinu trápení i kapitán Patrik Eliáš.

„Prvních deset minut druhé třetiny měli samé přesilovky. My jsme se nechávali stupidně vylučovat, šli jsme blbě i do tří a tím oni samozřejmě získali mnohem víc života. A pak jsme se nechali vyloučit znovu. Když se takhle necháváte vylučovat za sebou, tak ztratíte jakýkoli rytmus a i takovýhle tým předvede dobrý hokej. Oni mají šikovné hokejisty a zavřou vás tam. Vokoun ale chytal fantasticky," má jasno český kapitán.

Plekanec: 'Proti Finům budeme jiný mančaft'

Češi sice třetinu plnou vyloučení přečkali bez úhony, hra s ohněm ale pokračovala i ve třetí části. A Lotyši trestali. Po brance Cipulise ve třiapadesáté minutě hala ožila. I nestranní fanoušci vytušili možné překvapení a přáli outsiderovi, kterého ještě blíže čtvrtfinálovému snu posunul tři minuty před koncem i přes skvěle chytajícího Vokouna Redlihs.

Tomáš Plekanec přiznává, že v tu chvíli mu bylo všelijak: „Dobře mi nebylo určitě, ale vzchopili jsme se a zaplaťpánbůh, že to tam padlo."

Češi nakonec zápas zvládli. I když díky trochu šťastné střele Davida Krejčího v prodloužení. Všichni ale tuší, že podobný výkon by na Finy ve čtvrtfinále rozhodně nestačil.

Tomáš Plekanec ale svému týmu věří: „Bude to určitě jiný zápas, proti jinému mančaftu a my budeme taky jako jiný mančaft. Takže myslím, že je potřeba na to zapomenout, vzpamatovat se z toho a dobře se vyspat. Zítra je nový den, nový zápas a bude to něco úplně jiného," doufá Tomáš Plekanec.

A s ním i všichni čeští fanoušci, kteří si budou muset na utkání s Finy opět přivstat. Duel o postup do semifinále začíná ve čtyři hodiny středoevropského času a Radiožurnál jej opět odvysílá v přímém přenosu.

Martin Hlucháň, Ondřej Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme