Českou vlajku ponese při zahájení OH Jaromír Jágr

Vlajkonošem české olympijské výpravy bude při pátečním slavnostním zahájení zimních Her ve Vancouveru hokejový útočník Jaromír Jágr. Jeho jméno dnes oznámil šéf české mise ve Vancouveru František Dvořák. Slavný hokejista tak přebírá pomyslnou štafetu na zimních olympiádách od rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, které se dostalo této pocty před čtyřmi lety v Turíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr | Zdroj: ČTK

Jaromír Jágr, který oslaví 15. února osmatřicáté narozeniny, je jednou z hlavních hvězd českého týmu a zaroveň také jedním z nejslavnějších hráčů naší hokejové historie vůbec. Ve sbírce svých úspěchů má dvě vítězství ve Stanleyově poháru, jeden titul mistra světa a hlavně zlatou medaili z olympijského turnaje v Naganu v roce 1998.

Jágr ale nebude rozhodně prvním hokejistou, který nesl českou respektive československou vlajku při zahájení zimních olympijských her. Celkem se této pocty dostalo sedmi hráčům počínaje Vladimírem Zábrodským na olympiádě v roce 1948 ve Svatém Mořici. Dále byli vlajkonoši také dvakrát Vlastimil Bubník, jednou potom Slovák Ján Starší, Oldřich Machač, Bohuslav Ebermann a Jiří Králík.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme