Čeští hokejisté vstoupili do olympijského turnaje vítězně

Česká hokejová reprezentace ve svém prvním zápase na olympijských hrách ve Vancouveru porazila Slovensko 3:1.  POSLECHNĚTE SI, CO ŘÍKALI ČEŠTÍ HRÁČI PO ZÁPASE.

Zápas Česko-Slovensko.

Zápas Česko-Slovensko. | Foto: AFP

Česká republika – Slovensko 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Svižnému úvodu utkání pomohla zaplněná hala, která mohla sledovat úvodní nápor Čechů. Sprškou střel zasypala Haláka zejména první formace při přesilovce po vyloučení Cibáka. Ale ani soupeř nebyl bez šancí. V 6. minutě unikl české obraně Pálffy a řítil se sám na Vokouna. Ten však předvedl výborný zákrok a elitního forvarda vychytal.

00:00 / 00:00

Že to byl ale hodně vyrovnaný zápas, po jeho skončení uznaly i hlavní české hvězdy.

V úvodu 10. minuty napřáhl na modré čáře Blaťák, jeho střelu mířící mimo branku tečoval Patrik Eliáš držadlem hole tak šikovně, že kotouč zapadl za záda bezmocného slovenského gólmana – 1:0.

Oba týmy měly ve zbývajících minutách možnost změnit skóre při přesilovkách. Ani jeden z brankářů však už za svá záda kotouč nepustil. V úvodu druhé třetiny, přesněji řečeno po 37 vteřinách, však kapituloval Tomáš Vokoun. Po rychlé kombinaci se přesně do šibenice trefil Marián Gáborík – 1:1.

Přestože byli slovenští hokejisté v průběhu druhé třetiny aktivnějším celkem, svěřenci trenéra Růžičky byli hodně blízko tomu, aby opět strhli vedení na svou stranu. Při vyloučení Zdeňka Cháry Marek Židlický bombou od modré zazvonil na tyč Halákovy branky.

Stejně zvonilo v uších i Vokounovi po ráně Mariána Hossy. Kotouč se však odrazil k Červenkovi, který vysunul Jaromíra Jágra, jenž tváří v tvář Halákovi volil střelu švihem na lapačku a uspěl – 2:1.

Jaromír Jágr po zápasu se Slovenskem.

V čase 19:58 stál Jaromír Jágr u další branky. V přesilovce se dostal ke kotouči vlevo od slovenské branky, prostrčil kotouč před branku, kde ho dotlačil do sítě Tomáš Plekanec 3:1.

Ve třetí třetině se Slováci vehementně snažili o korekci skóre. Aktivní hrou se častěji dostávali do střeleckých pozic. Své kvality v těchto chvílích prokázal Tomáš Vokoun. Několika výbornými zákroky podržel tým a přispěl velkou měrou k výhře české reprezentace.

„Myslím, že ten zápas byl ohromný. Byl to zatím asi nejlepší zápas na olympiádě. Pro naše vítězství rozhodlo, že máme Jardu Jágra. Protože druhý gól dal a na třetí nahrál,“ zhodnotil na Rádiu Česko hokejový odborník a dlouholetý reprezentant Pavel Richter.

Zápas zhodnotil na Rádiu Česko hokejový odborník Pavel Richter.

Utkání bylo podle něj vyrovnané. „Možná nás Slováci přehráli akorát v prvních deseti minutách druhé třetiny. Pak, když jsme vedli 3:1, už jsme odzadu hlídali třetí třetinu a Slováci neměli sílu to zvrátit,“ dodal.

Branky a nahrávky: 10. Eliáš (Blaťák, Havlát), 38. Jágr (Červenka), 40. Plekanec (Jágr, Židlický) - 21. Gáborík (Marián Hossa, Demitra). Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Watson - Losier (oba Kan.), Heyer (USA).

Česká republika: Vokoun - Židlický, Kuba, Polák, T. Kaberle, Kubina, Hejda, Blaťák, Z. Michálek - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Slovensko: Halák - Meszároš, Chára, Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera, Baranka - Marián Hossa, Demitra, Marcel Hossa - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Zedník, Handzuš, Bartečko - Radivojevič, Kopecký, Cibák. Trenéři: Ján Filc, František Hossa a Lubomír Pokovič.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít