Gólman Tomáš Vokoun: Cílem je finále OH

Tomáš Vokoun, česká brankářská jednička pro olympijský hokejový turnaj ve Vancouveru, by se rád rozloučil s reprezentací úspěchem. Nejen to prozradil v interview pro Český rozhlas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Vokoun | Foto: NHL.com

Vynikající ruský střelec Alexandr Ovečkin doslova říkal, že Vás má přečteného. Přikládáte tomu vůbec nějaký význam?

Nepřikládám tomu žádný význam. Je dobře, že si to myslí. Alespoň o tom teď vím a můžu věci změnit. Já nerad dopředu mluvím a říkám o někom, že ho mám přečteného. Uvidíme, až to bude nejdůležitější, jak mě má přečteného.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor zpravodaje ČRo v Americe Víta Pohanky s hokejovým gólmanem Tomášem Vokounem o ZOH ve Vancouveru

Vy jste v jednom rozhovoru před olympiádou řekl, že by jste tam chtěl dosáhnout něco velkého. Kde je pro Vás ta příčka, co by bylo něco velkého na olympiádě ve Vancouveru?

Samozřejmě asi jediný cíl je dostat se do finále. Bronzovou medaili mám, takže nic jiného jako úspěch bych asi pro sebe nebral. Člověk se chce v tomhle ohledu zlepšit. Snem každého sportovce je vyhrát olympiádu. Myslím, že každý tam jede s tím, že chce vyhrát.

Vy jste se zmínil také, že už si nejste jistý, jak dlouho budete hrát. Co pro Vás osobně vlastně tato olympiáda znamená z pohledu sportovní kariéry?

Já si myslím, že je to moje poslední olympiáda. Pochybuji, že na tu příští bych se podíval. Takže určitě je to taková poslední šance. Myslím, že to bude i můj poslední start za reprezentaci, takže bylo by krásné rozloučit se nějakým skvělým úspěchem.

Ve skupině máme Slovensko, Rusko. Je třeba jeden tým, ze kterého by jste měl větší respekt než z ostatních?

Tam šest mužstev je velice vyrovnaných, s vynikajícími hráči. Takže asi ne. Já si myslím, že nebezpeční jsou jak Slováci, tak samozřejmě Rusko má obrovskou sílu ofenzivní. Ale jak říkám, bude záležet na momentální sehranosti, jak ti hráči budou hrát dohromady.

Mluvil jste o finále. Myslíte, že by byl neúspěch, kdybychom se dostali třeba jen do čtvrtfinále?

Tak samozřejmě dostat se do čtvrtfinále je základ. Protože pokud se tam člověk nedostane, tak se nemůže dostat nikam dál. Ale určitě vypadnout ve čtvrtfinále bych osobně jako úspěch nebral.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme