Hokejisté hrají o čtvrtfinále, překvapit mohou sjezdaři nebo sdruženáři

Hlavním tahákem pro české sportovní fanoušky je v programu jedenáctého soutěžního dne olympijských her boj hokejistů o postup do čtvrtfinále. Národní tým čeká už podruhé na turnaji Lotyšsko. Na dobrý výsledek by mohl pomýšlet i sjezdař Bank v obřím slalomu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr na tréninku | Foto: Miroslav Bureš

Pětkrát narazila česká hokejová reprezentace na Lotyšsko na vrcholných turnajích. Jen jednou s ním ztratila bod, jinak vždy zvítězila. Nejvyšším rozdílem o tři branky právě ve Vancouveru v utkání základní skupiny olympijského turnaje.

Ve středu ráno od čtyř hodin našeho času se národní tým postaví Lotyšům znovu a čerstvé zkušenosti by rád zužitkoval i v boji o čtvrtfinále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté hrají o čtvrtfinále, překvapit mohou sjezdaři nebo sdruženáři

„Víme, že to nebude jednoduché, že musíme využívat každou naši šanci. Budou hodně zalezlí a čekat na brejky, což je kolikrát těžší než hrát proti soupeři, který je hodně vyrovnaný a chce uspět stejně,“ říká Tomáš Kaberle.

Zkušený obránce také popisuje recept, jak uspět. „Ze zajištěné obrany na sto procent od první minuty a hodně střílet. Myslím, že můžeme více střílet, jak pět na pět, tak pět na čtyři. V tom zápasu, co jsme s nimi naposledy hráli, jsme začali výborně, ale pak jsme od desáté minuty trošku polevili za stavu 3:0. Nesmí se polevit za žádného stavu.“

Trenér Vladimír Růžička chce pozměnit složení útočných formací. Ty by měly nastoupit v této podobě: Eliáš – Plekanec – Erat, Jágr – Čajánek – Michálek, Fleischmann – Krejčí – Červenka a Rolinek – Vašíček – Havlát.

V dalších duelech o postup mezi nejlepších osm nastoupí Švýcarsko proti Bělorusku, Kanada hraje s Německem a Slovensko s Norskem.

Překvapí sjezdaři nebo sdruženáři?

Po hokeji bude nejzajímavější soutěží obří slalom. Z českých lyžařů s v něm představí Ondřej Bank, Kryštof Krýzl, Martin Vráblík a Filip Trejbal.

Hlavně Bank pomýšlí na solidní umístění. Minulou zimu, kdy kvůli zranění nemohl závodit, právě tuto disciplínu hodně trénoval.

„Celou zimu jsem jezdil volně na ‚obřačkách'. Jenom jsem si vychytával, hrál jsem si s lyžemi. A prostě jsem do sebe nabifloval znovu základy, úplně od začátku. Což mnohdy nejde, když je člověk tady v tom kolotoči závodů, tak má staré návyky a těžko se jich zbavuje."

Také družstvo v severské kombinaci si dává vysoké cíle. Do závodu nastoupí kvarteto Churavý, Dvořák, Vodseďálek a Slavík.

„Musí se nám opravdu stoprocentně povést skokanská část, abychom se potom mohli s někým vyvézt v balíku. Protože běžecky, myslím, že jsou ty týmy o trošku silnější než my,“ konstatuje Tomáš Slavík.

České biatlonistky by ve štafetě za úspěch považovaly vylepšení třináctého místa z posledních zimních olympijských her v Turíně.

Petr Souček, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme