Hokejisté jsou z Vancouveru nadšení. Už aby to začalo, říkají

Pro některé z českých hokejistů znamená olympiáda ve Vancouveru také návrat na zámořské kluziště, kde ještě nedávno bojovali ve slavné NHL. Na kanadskou metropoli vzpomínají hráči i trenér Vladimír Růžička velice rádi a v dobrém, i když na ledě v aréně Canada Hockey Place nastupovali vždycky v roli soupeřů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Realizační tým české hokejové reprezentace ve Vancouveru | Foto: Miroslav Bureš

„Do Vancouveru jsem jezdil velmi rád, město je opravdu krásné, má výbornou atmosféru,“ popisoval Petr Čajánek.

Také trenér Vladimír Růžička si při vzpomínce na Vancouver vybaví nejenom hokejové bitvy. I když si vzpomněl i na konkrétní zápasy, které v místní hale odehrál.  

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž-ZOH-hokej-Návrat do Vancouveru.mp3

„Myslím, že jsem tady byl třikrát, dvakrát s Edmontonem a jednou s Bostonem. Hrálo se mi tady docela dobře. Tohle město se mi vždy líbilo,“ vyprávěl trenér hokejové reprezentace.

Turnaj snů

Že ve Vancouveru téměř pořád prší, hokejisty trápit nemusí. Podle všeho je ve třetím největším kanadském městě připraven turnaj, který nemá v hokejové historii obdoby.  

„Tohle bude jeden z největších turnajů, který si ve své kariéře zahraji. Je to tady všechno perfektně připravené, zázemí vypadá fantasticky a už se nemůžu dočkat, až to začne,“ řekl Josef Vašíček.  

Hokej bude bezpochyby na hrách ve Vancouveru jedničkou. Bylo by pěkné, kdyby stejnou roli, tedy premianta, v něm hrála česká reprezentace.

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme