Jaké je tajemství Jágrova úspěchu? Závaží na hokejce

Prakticky každý si při tréninku české hokejové reprezentace v dějišti olympijských her všímá Jaromíra Jágra. Málokdo ale tuší,  že největší česká hvězda trénuje se závažími.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr | Zdroj: ČTK

O tréninkových metodách Jaromíra Jágra ví většina hokejových fanoušků. Třeba kolik dřepů dělal denně jako malý žáček doma v Hnidousech u Kladna nebo jak později nabíral sílu při práci na rodinném statku.

Z tvrdých tréninkových metod neslevil Jágr nikdy, ani v dobách svojí největší slávy v NHL, ani nyní, kdy vedl jako vlajkonoš českou výpravu na své čtvrté olympiádě.

„Jaromír je velmi zkušený hokejista a své tělo dokonale zná, je tedy schopen trénovat tak, že nedochází k žádnému přetížení. V tom se liší od ostatních hráčů,“ popisoval Jágrův vztah k tréninku fyzioterapeut Pavel Kolář.

Přehrát

00:00 / 00:00

proud-ZOH-hokej-Jagruv trenink.mp3

Individuální přístup

Uznávaný odborník s Jágrem rád spolupracuje právě proto, že slavná osmašedesátka svoje tělo velmi dobře zná. A tak si může dovolit netradiční formy přípravy a zátěže i krátce před olympijským turnajem.

„Tréninkovou zátěž je potřeba individualizovat podle věku, podle typu hráče a v neposlední řadě i podle jeho konstituce a celkových předpokladů. Myslím si, že je velmi těžké tyto metody dělat univerzálně,“ dodal Kolář.

Ve Vancouveru má na sobě Jágr při tréninku šestikilovou vestu, na bruslích navíc zhruba dvousetgramové závaží. A když trénuje střelbu či přihrávku, dá závaží i na hokejku.

A co ostatní hráči?

„Je velmi důležité, v jakém věku se závaží používá. Při hráčově růstu to může být až příliš velká zátěž, ale v Jágrově věku to je podle mého názoru dobrá metoda,“ vyprávěl fyzioterapeut.

Taky vás napadá, proč to nedělají ostatní hráči? Podle Pavla Koláře by jim to rozhodně neuškodilo.

„Tuhle metodu moc hráčů nepoužívá, ale Jaromír je na ni zvyklý a určitě mu přinesla očekávané ovoce,“ uzavřel Pavel Kolář.

Tak se nechme překvapit, jestli tvrdý trénink pomůže Jaromíru Jágrovi k dalšímu úspěchu v jeho skvělé kariéře.

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme