Kanada porazila Slovensko a postoupila do finále

Hokejisté Kanady porazili v semifinále olympijského turnaje Slováky 3:2. Domácí hokejisté padesát minut kontrolovali utkání, ale pak polevili a Slováci utkání neskutečně zdramatizovali.

Kanada - Slovensko

Kanada - Slovensko | Zdroj: ČTK

Domácí hokejisté do utkání vstoupili ve velkém tempu. Už po minutě a půl zazvonila tyč za zády brankáře Haláka po střele Getzlafa. Ve čtrnácté minutě už však síť rozvlnili po Weberově střele, kterou těsně před slovenskou brankou tečoval Marleau. O dvě minuty později zvýšil Morrow, který tečoval střelu Prongera. Slováci pak se snažili třetinu dohrát bez dalšího inkasovaného gólu, protože Kanaďané je jasně přehrávali.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala, Slováci měli šanci na snížení především při přesilovce po vyloučení Doughtyho. Luongo však Demitrovu střelu chytil. Tempo hry oproti první třetině poněkud opadlo. Změnu přineslo až vyloučení Zedníka, při kterém domácí přidali třetí gól. Getzlaf dorazil střelu Perryho. Poté začali hrozit i Slováci, Pálffy však při samostatném průniku na Luonga nevyzrál.

Ve třetí třetině byla hra plná osobních soubojů. Naději Slovákům vrátil v padesáté druhé minutě Višňovský. Když pět minut před koncem snížil na rozdíl jediného gólu Handzuš, domácím divákům zatrnulo. Najednou byl Slováků plný led. Obrovskou šanci neproměnil znovu Handzuš. Celou poslední minutu utkání strávili v obraném pásmu Kanady a měli obrovský tlak. Největší šanci však Demitrovi vyrazil z branky obránce.

Ve finále se tak stejně jako v turnaji žen utkají obě zámořské velmoci. O bronz se Slováci střetnou s Finskem.

Kanada – Slovensko 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Marleau (S. Weber, S. Niedermayer), 16. Morrow (Pronger, Getzlaf), 37. Getzlaf (Perry, Pronger) - 52. Višňovský (Stümpel), 56. Handzuš (Zedník, Šatan). Rozhodčí: Larue (USA), Rönn - Fonselius (oba Fin.), Nelson (USA). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 17.799.

Kanada: Luongo - S. Niedermayer, S. Weber, Keith, Doughty, Boyle, Pronger, Seabrook - Iginla, Crosby, E. Staal - Marleau, Thornton, Heatley - M. Richards, Toews, Nash - Perry, Getzlaf, Morrow - Bergeron. Trenér: Mike Babcock.
Slovensko: Halák - Meszároš, Chára, Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera - Marián Hossa, Demitra, Kopecký - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Zedník, Šatan, Handzuš - Radivojevič, Marcel Hossa, Cibák. Trenér: Ján Filc.

Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít