Plekanec hraje proti Rusku rád

Duely českých a ruských hokejistů jsou velice prestižní i po pádu komunistického režimu. Platí to i o tom, který se dnes večer bude hrát na olympijských hrách ve Vancouveru. Kromě prestiže v něm půjde především o první místo ve skupině B a přímý postup do čtvrtfinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrik Eliáš, Tomáš Plekanec a Marek Židlický se radují z gólu | Zdroj: ČTK

Především mladší hráči obou reprezentací už si na rivalitu mezi reprezentacemi Československa a Sovětského svazu nemohou pamatovat, přesto ale náboj vzájemných soubojů nových států nezmizel.

„Je to nová generace, pořád o tom slyšíme, mluví o tom především starší hráči nebo trenéři. Takže člověk to v hlavě má,“ říká útočník Tomáš Plekanec, kterému bylo v době sametové revoluce osm let. I pro něj jsou ale souboje s ruskou sbornou hodně prestižní. „Mně se proti nim dařilo v osmnáctkách i dvacítkách. Hrál jsem proti Rusku hrozně rád,“ zavzpomínal útočník Montrealu na svá juniorská léta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Plekanec před Ruskem

Plekanec sice hraje proti Rusku s oblibou, přímo v Rusku by ale hrát nechtěl. Proto také vůbec neuvažoval o nabídkách z Kontinentální ligy. „Jedině když už o mě nebude zájem v NHL, nebudu na to mít, tak bych na rok do Ruska možná šel, ale teď rozhodně ne. Nemám nic proti Rusům, naopak mám rád ruské kluky u nás v Montrealu. Ale do Ruska nechci,“ říká přesvědčivě Plekanec.

Ruský hokej Tomáš Plekanec dobře zná, s řadou ruských reprezentantů se potkal v NHL, ať už jako se spoluhráči nebo protihráči. A má jasno také o slabinách ruské reprezentace. „V útoku jsou excelentní, dokážou neuvěřitelné věci, ale do obrany se jim nechce a bekům moc nepomáhají. Když se nám podaří udržet stav 0:0, tak znervózní a my budeme hrát to, co potřebujeme.“

Rusko se po delší době může spolehnout na brankáře. Jednička Nabokov i jeho náhradník Bryzgalov se už předvedli i na olympijském turnaji ve Vancouveru a rozhodně si nevedli špatně. „Patří mezi ty lepší brankáře, které Rusové v posledné době měli, ale nemyslím si, že jsou to top gólmani,“ říká Tomáš Plekanec.

Jak se bude dařit Plekancovi a jeho českým spoluhráčům proti Nabokovovi a ruské sborné teď na olympijském turnaji, budeme vědět v neděli večer. Zápas začne v jedenadvacet hodin středoevropského času a vy ho můžete sledovat v naší přímé reportáži.

Miroslav Bureš, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme