Slovenští hokejisté neměli s Lotyšskem problémy

Hokejisté Slovenska porazili na olympijských hrách Lotyšsko 6:0. Ve skupině B jim patří s pěti body druhé místo. O konečném umístění Slováků rozhodne večerní duel mezi Českem a Ruskem. Pokud zvítězí sborná, skončí Slovensko třetí.

hokejový zápas Slovensko-Lotyšsko

hokejový zápas Slovensko-Lotyšsko | Zdroj: ČTK

Slováci napodobili český tým a hned ve třetí minutě se dostali do vedení díky střele Višňovského. V 10. minutě zvýšil Zedník a na konci první třetiny zajistil Slovensku tříbrankový náskok Stümpel. Na začátku druhé části ještě zvýšili na 5:0 Marián Hossa a Handzuš. Slováci na rozdíl od českých hokejistů nepřipustili žádné komplikace a se šancemi Lotyšů si brankář Halák poradil. V 58. minutě uzavřel skóre obránce Baranka, který hrál první zápas na turnaji.

Lotyšsko – Slovensko 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Višňovský (Stümpel, Zedník), 10. Zedník (Handzuš, Bartečko), 18. Stümpel (Pálffy), 22. Marián Hossa (Stümpel), 23. Handzuš, 58. Baranka (Handzuš, Štrbák). Rozhodčí: OúHalloran (Kan.), Vinnerborg (Švéd.) - Kiča (Ukr.), Murphy (USA). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 17.023

Lotyšsko: Masalskis - Skrastinš, K. Redlihs, Rekis, Pujacs, Bartulis, Sotnieks, Lavinš - Ankipans, Sprukts, Karsums - Cipulis, Vasiljevs, Niživijs - M. Redlihs, Daugavinš, Darzinš - Berzinš, Meija, Širokovs. Trenér: Olegs Znaroks

Slovensko: Halák - Meszároš, Chára, Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera, od 24. navíc Baranka - Marián Hossa, Demitra, Marcel Hossa - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Zedník, Handzuš, Bartečko - Radivojevič, Kopecký, Cibák - od 24. navíc Šatan. Trenér: Ján Filc