Akrobatka Sudová svého rozhodnutí nelituje

Zraněná akrobatická lyžařka si splnila jen polovinu svého přání. K jízdě v boulích na olympijských hrách ve Vancouveru nastoupila i s vážně zraněným kolenem a postoupila do finále. V něm už ji ale koleno zradilo a po špatném dopadu po druhém skoku skončila šestnáctá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikola Sudová | Zdroj: ČTK

Sympatická lyžařka, která si krátce před olympijskými hrami přetrhla zkřížený vaz v koleně, prošla úspěšně kvalifikací. A to i přesto, že viditelně šetřila zraněný kloub a především při skocích se dopustila několika chyb.

„Nahoře byla hodně pomalá, odrazila se do záklonu, takže ta helikoptéra byla malá, musela přikrčovat nohy, aby to dotočila. A u toho salta vůbec nezaložila kros, protože se tam maličko odrazila z jedné nohy,“ zhodnotil dvanácté místo Sudové v kvalifikaci trenér Radek Herot.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boulařka Nikola Sudová svého rozhodnutí nelituje-Ondřej Suchan exkluzivně ze závodu

„Když ve finále vylepší skoky, tak má na to, být o hodně výš,“ věřil své svěřenkyni Radek Herot. Nikola Sudová zahájila finálovou jízdu za doprovodu titulní písně z filmu Rocky agresivněji. Přidala na rychlosti a i první skok vypadal lépe než v kvalifikaci.

Riskantní tah nevyšel

Druhý skok už ale Nikole Sudové nevyšel. Přestože ji koleno bolelo, pokusila se o salto vzad s krosem, což se jí nakonec vymstilo. Enormní zátěž dopadu koleno nevydrželo a od pádu zachránilo Sudovou jen hrábnutí rukou do sněhu. To znamenalo konec nadějí na medaili.

„Finálová jízda byla buď – anebo. Noha to ale nevydržela, takže jsem se tam lehce propadla,“ řekla v cíli Nikola Sudová. Přesto sportovně přiznala, že i kdyby skok ustála, na medaili by to nestačilo. Medailistky byly lepší a hlavně zdravé. Sudová skončila nakonec šestnáctá.

„Určitě toho nelituju, jsem ráda, že jsem se takhle rozhodla. Nechtěla jsem se smířit s tím, že by to nešlo. A zjistila jsem, že to fakt jde,“ dodala česká akrobatická lyžařka, pro kterou sezona už skončila. Pokud bude Sudová zdravá, nechce chybět na olympijských hrách v Soči v roce 2014.

Ondřej Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme