Bauer trenéra Petráska nezklamal

Lukáš Bauer čas od času prohlásí, že s nimi tráví více času než s vlastní ženou. Když to řekne o svém trenérovi a dvorním servismanovi, zas tak moc nadsázky v tom není. Stačí si spočítat, že se z olympiády vrátí po 41 dnech strávených v Kanadě. Vrcholem měla být klasická padesátka, na které ale dojel dvanáctý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer v závodu na 50 km klasicky | Zdroj: ČTK

Doufali ve zlato. Těšili na medaili. A udělali všechno proto, aby ji pomohli Lukáši Bauerovi získat. Ale ono to nevyšlo, na klasické padesátce dojel dvanáctý. „Myslím, že Lukáš pro to udělal maximum stejně jako celý servis. Je to sport, myslím, že prohrál čestně a s lepšími. Víc bych k tomu těžko mohl říct,“ prohlásil Miroslav Petrásek.

Trenér reprezentace i Bauerův osobní. Vypadalo to, že zklamaný skutečně není. Což je ale dost nepochopitelné, vzhledem k tomu, jak právě na klasickou padesátku ladili celou sezonu formu Lukáše Bauera.

Přehrát

00:00 / 00:00

trenér Miroslav Petrásek hodnotí závod na 50 km

„Samozřejmě, že v koutku duše jsme chtěli uspět, ale myslím, že Lukášovi začaly po 35. kilometru docházet síly. Vybojoval za celou olympiádu poděkování a vynikající výkony, ale bez zlaté tečky,“ říká trenér Miroslav Petrásek. Závod prožíval i servisman Lukáše Bauera Vít Fousek. Ale poněkud jinak než obvykle.

„V buňce a s nervama, abychom ty lyže stihli přemazat. Tohle je složitý závod a na to přemazání člověk nemá potřebný klid a nemůže si to nijak významně rozvrhnout,“ vysvětlil Vít Fousek.

Petrásek Bauera povzbudí

Lyžaři totiž mají při padesátce šanci si několikrát za závod vyměnit běžky za jiné, nově namazané. Proto se servismani naběhají více než obvykle. A proto také u tratí podávali pití na občerstvovacích místech třeba ti, kteří patří do realizačního týmu biatlonistů nebo sdruženářů. A že to nevyšlo? Na zlato ani na medaili? No a co…

„Doufám, že Lukáš nebude moc zklamaný, protože já jsem k těmto závodům velice skeptický. Nikdy jsem neřekl, že Lukáš bude nejlepší na padesátce,“ upozorňuje Vít Fousek.

Padesátka by Lukáši Bauerovi seděla ještě více, kdyby se jela intervalově, tedy tím klasickým způsobem, který teď ve sportu zůstal jen v některých lyžařských závodech a v cyklistické časovce. Když je to hromadně, taktika je jiná. „Je tam spousta dalších lidí, kteří by nikdy nepodali takový výkon při individuálním závodu s intervalovým startem. Třeba pan Northug,“ uvědomuje si Fousek.

Právě Northug si připsal druhý olympijský triumf. Byl na svých prvních hrách, Lukáš Bauer už na čtvrtých. Další šanci na zisk zlaté medaile bude mít za čtyři roky v Soči, kdy mu bude 36 let. „Pokud bude zdravý a bude mít chuť do dalších sezon, budu ho povzbuzovat, aby dál pokračoval,“ uzavřel trenér Miroslav Petrásek.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme