Bauera čeká boj o další medaili. Mezi favority počítá i Colognu

Běžci na lyžích Lukáši Bauerovi už možná trochu zevšedněla bronzová medaile z prvního olympijského závodu. V soboru si ale může opatřit novou. Běžce na lyžích čeká ve Whistleru skiatlon, tedy 15 kilometrů jízdy klasickou a 15 volnou technikou. Před začátkem her se mluvilo o běžeckých soutěžích hlavně jako o souboji Čecha Bauera s Petterem Northugem z Norska. Jenže první závod tyhle předpoklady rozmetal. Na scénu se vrátil fenomén minulé sezony, Švýcar Dario Cologna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dario Cologna se chlubí svou zlatou medailí, ale na vítěze sjezdu Didiera Défaga tím dojem neudělá | Foto: Jan Kaliba

Lukáš Bauer při vypočítávání největších soků pro první olympijský závod jmenoval kromě Northuga i Francouze Vittoze, Italy Pillera Cottrera a Di Centu a Němce Teichmanna s Angererem.

„Colognu jsem tam ještě neřekl,“ vzpomněl si za několik minut Bauer ještě na jedno jméno, které ve svém výčtu opomenul.

Jak se ukázalo, byl to důležitý dodatek. Bájný starořecký král Midas měnil všechno, na co sáhl, ve zlato a vysloužil si za svou pošetilost oslí uši. Třiadvacetiletý Cologna proměnil ve zlato svou olympijskou premiéru, a vysloužil si za to uznání pro prvního olympijského vítěze v běhu na lyžích se švýcarským pasem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáši Bauerovi přibyl soupeř- Dario Cologna

„Mám z toho samozřejmě obrovskou radost. Švýcarsko mělo zatím jenom dvě bronzové běžecké medaile, takže byl nejvyšší čas získat zlato. Byl to parádní zážitek, jsem spokojený, že jsem pro nás nejcennější kov vybojoval,“ pochvaloval si svůj výkon Cologna.

Cologna měl klid

Jenže spokojenost už mladý Švýcar odložil a v sobotu bude chtít znovu spolurozhodnout o tom, kdo se vyšplhá na stupně vítězů. První muž letošní Tour de Ski Lukáš Bauer už jméno muže, který tento seriál vyhrál loni, zmínit zajisté nezapomene.

A kromě vítěze loňského ročníku Světového poháru Cologni bude mít Bauer jistě co do činění i s lídrem hodnocení letošního ročníku. Petter Northug v pondělí sice naprosto propadl, ale skiatlon začne jeho oblíbeným hromadným startem, takže se s mladým Norem, který má letos také olympijskou premiéru, musí počítat.

„Northug je pořád velký favorit, vyhrál v téhle sezoně spoustu závodů. Lukáš Bauer byl zase hodně silný při Tour de Ski. Proto se všichni soustředili na duel těch dvou, ale já jsem se taky dokázal dobře připravit. Potrénoval jsem perfektně. A že jsem na to měl klid, to pro mě bylo hodně důležité,“ pochvaluje si Dario Cologna oproti minulé sezoně zmenšený zájem o svou osobu. Ten už je ale minulostí a po skiatlonu to může platit dvojnásob.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme