Jiří Magál už v medaili ani nedoufal. Teď cítí satisfakci

Hádejte, co má větší hodnotu – bronzová medaile, nebo medaile z bronzu? Mohlo by se zdát, že jsme se pomátli, ale po nečekaném úspěchu české olympijské štafety v běhu na lyžích je tahle otázka zcela na místě. Třetí místo vybojovali společnými silami Martin Jakš, Lukáš Bauer, Jiří Magál a Martin Koukal. Ale zatímco dva z nich tenhle týmový úspěch přiřadí k ostatním, pro druhou polovinu štafety jde o metál zatím životní a výjimečný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Petrásek, Lukáš Bauer | Foto: ČTK

Martin Koukal – mistr světa na 50 kilometrů volně z Val di Fiemme, třetí v týmovém sprintu ze šampionátu v Oberstdorfu. Lukáš Bauer – mimo jiné stříbrný medailista z olympijského Turína, vicemistr světa z Liberce, vítěz Světového poháru. Tihle dva sice řadí kolektivní úspěch na úroveň svých největších, ale pro jejich kolegy je věšení medaile na krk při velké akci zážitkem vskutku jedinečným.

„Opravdu si toho velmi vážím, je to pro mě obrovská satisfakce za ty roky dřiny. Už jsem ani nedoufal, že se někdy podívám na stupně vítězů. V této chvíli cítím velkou úlevu,“ překypoval dojetím nejstarší člen bronzové štafety Jiří Magál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proud-ZOH-Lyže-neni medaile jako medaile.mp3

To Martin Jakš platí naopak za benjamínka, který má ještě dost času propracovat se k individuální medaili. Zatím je ale jeho životním a překvapivým úspěchem právě štafetový bronz.

„Myslím si, že šesté místo bychom všichni brali jako úspěch. Ale tohle je něco naprosto neskutečného,“ uvedl Martin Jakš.

Celé čtveřici paradoxně pomohl loňský výbuch na domácím světovém šampionátu v Liberci. Tam se útok na medaili čekal, ale tlak i jiné problémy dolehly na české kvarteto příliš. Letos bylo ticho po pěšině. Český tým to vnímal a dokázal z toho těžit.

„V porovnání s Libercem jsme tady nebyli pod žádným velkým tlakem. Poslední dvě sezony jsem však šli za nějakým úspěchem a díky Mírovi Petráskovi se to teď povedlo. Poslední kolo jsem tlačil Martina Koukala a no pak už jsem jen brečel jak malý kluk,“ uzavřel s úsměvem Lukáš Bauer.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme