Kanadští sjezdaři zklamali své fanoušky

Americký lyžař Bode Miller mohl být po pátečním superobřím slalomu ve Whistleru zklamaný, že mu už potřetí o jeden stupínek uniklo olympijské vítězství. Jenže nijak výrazně nesmutnil. Co by také za jeho stříbrnou medaili dali domácí Kanaďané, kteří v alpském lyžování nevybojovali pro své publikum ani jedinou. A co by dal Petr Záhrobský pro změnu za umístění nejhoršího Kanaďana ve sjezdu i super-G.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bode Miller vybojoval druhou olympijskou medaili ve Whistleru | Foto: Jan Kaliba

Záhrobský se ani v jedné z disciplín nevešel do nejlepší třicítky, a přitom hlavně v superobřím slalomu pošilhával coby loňský vítěz Evropského poháru v této disciplíně po dvacáté či lepší pozici. Po dvaatřicátém místě ve sjezdu si ale v oblíbeném super-G ještě o dvě příčky pohoršil.

„Představoval jsem si lepší jízdu, nevím, proč se mi to nepodařilo. Snažil jsem se jet hodně aktivně, protože trať to dneska vyžadovala. Bohužel jsem ale od prvního mezičasu, jak jsem slyšel, ztrácel. Nevím, čím to bylo, jízda nebyla vyloženě špatná, ale čas je dost špatnej,“ smiřoval se s realitou Záhrobský.

Super-G mužů nedokončilo 19 lyžařů včetně druhého Čecha Martina Vráblíka. Ale vypadávali i zkušení harcovníci jako třeba Lichtenštejnec Büchel nebo dvě domácí naděje, které znají kopec nad areálem Whistler Creekside jako své lyžáky – Osborne-Paradis a Dixon. Druhý jmenovaný nedokončil ani pondělní sjezd.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zklamání po super-G ve Whistleru-exkluzivně ze sjezdovky

„Home hill advantage, jak říkají v Kanadě, už asi neplatí. Asi byli moc nervózní, nebyli dostatečně připravení a nevyšlo jim to,“ hodnotil své kolegy z kanadské reprezentace rodák ze Šumperka Jan Hudec.

Sám sice projel cílem obou závodů, ale pokaždé se svým časem zařadil až do třetí desítky. Prapor s javorovým listem tak udržel jakžtakž vztyčený dvakrát pátý Erik Guay. Jenže Kanaďané chtěli z alpského lyžování medaili, kterou už ve zbývajících závodech domácí publikum oslaví jenom stěží.

„Je to zklamání,“ zhodnotil Jan Hudec vystoupení domácí reprezentace, která může jen závidět dalšímu poraženému dne Bodemu Millerovi.

Miller zabral v pravý čas

Miller sice v souboji s Norem Svindalem přišel o zlato o 28 setin sekundy a stejně jako dvakrát na hrách před osmi lety v Salt Lake City na něj zbylo jen stříbro, ale dohromady s bronzem ze sjezdu má už čtyři olympijské medaile. To je nejvíc v historii amerického sjezdového lyžování.

Kdo by to řekl do muže, který v loňské sezoně nevyhrál ani jeden závod, frustrovaný ji ukončil o čtyři týdny dříve a uvažoval o konci kariéry.

„Netrénoval jsem, neměl jsem žádné lyže, žádného trenéra… V září jsem neměl o závodění ponětí. Vážně jsem nevlastnil ani jeden pár lyží,“ tvrdí dvaatřicetiletý Američan. Možná, že kdyby je měl a stavěl se na ně, byl by při super-G o potřebných 29 setin sekundy rychlejší a konečně by poznal, jak se třpytí olympijské zlato.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme