Koukal s Kožíškem ve sprintu dvojic dojeli šestí. Zlato brali Norové

Martin Koukal s Dušanem Kožíškem olympijskou medaili ve sprintu dvojic volnou technikou nezískali, čeští běžci dokončili na šesté pozici. Pro nejcennější kov si dojelo Norsko, stříbro pak vybojovalo Německo a třetí se umístili Rusové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžec na lyžích Martin Koukal | Foto: ČRo

Českým reprezentantům se finále vůbec nepovedlo. Zvlášť jízda Dušana Kožíška byla ovlivněna zlomenou hůlkou z úvodního úseku a nepříjemným pádem, který ho potkal v úseku druhém. Koukal tak do svého úseku vyrážel až z devátého místa a se ztrátou šesti vteřin. Podařilo se mu předjet tři soupeře, ale to stačilo pouze na místo šesté. Vysněnou medaili tak čeští reprezentanti nezískali.

Přehrát

00:00 / 00:00

Exkluzivní rozhovor s Dušanem Kožíškem

Norský lídr Světového poháru Petter Northug předjel Němce Axela Teichmanna až v cílové rovince a získal pro Norsko první zlato v mužských běžeckých soutěžích. Northug tak vybojoval ve Vancouveru druhý cenný kov, první má ze sprintu jednotlivců z minulého týdne.

„Už po tom prvním kopci jsem cítil, že toho mám relativně dost. Věděl jsem, že mě čeká ještě jeden dlouhý kopec, kde to bylo vidět. I když jsem byl dole v kontaktu, tak mně trochu ujeli a bylo to náročné. Nejsem zklamaný, ani nadšený. Jsem rád, že to bylo do šestého místa,“ hodnotil závod Dušan Kožíšek.

Martin Koukal byl více skleslý. „Šťastný určitě nejsem. Šesté místo je dobré, ale bylo určitě na víc. Jednou jsme s Dušanem měli štěstí, teď prostě máme smůlu.“ Celé rozhovory si můžete poslechnout v audiopříloze.

V závodě žen české zástupkyně Eva Nývltová s Ivanou Janečkovou nestartovaly kvůli nemoci. Ve sprintu triumfovaly Němky, když Nystadová v nájezdu do cílové rovinky předjela obhájkyni vítězství z Turína Haagovou. Na Švédky tak zbylo druhé místo, třetí dojely Rusky.

Muži - sprint dvojic (6x 1,6 km volně):
1. Pettersen, Northug (Nor.) 19:01,0, 2. Tscharnke, Teichmann (Něm.) -1,3, 3. Morilov, Peťuchov (Rus.) -1,5, 4. Kershaw, Harvey (Kan.) -6,3, 5. Čebotko, Poltaranin (Kaz.) -6,5, 6. Kožíšek, Koukal (ČR) -12,8, 7. Vittoz, Miranda (Fr.) -17,7, 8. Zorzi, Pasini (It.) -20,1, 9. Koos, Newell (USA) -20,6, 10. Paakkonen, Nousiainen (Fin.) -49,8.

Přehrát

00:00 / 00:00

Exkluzivní rozhovor s Martinem Koukalem

Ženy - sprint dvojic (6x 1,4 km volně):
1. Sachenbacherová-Stehleová, Nystadová (Něm.) 18:03,7, 2. Kallaová, Haagová (Švéd.) -0,6, 3. Chazovová, Korostelevová (Rus.) -4, 4. Genuinová, Follisová (It.) -10,5, 5. Jacobsenová, Brunová-Lieová (Nor.) -29,1, 6. Comptonová, Randallová (USA) -47,9, 7. Gaiazovová, Rennerová (Kan.) -48,1, 8. Roponenová, Sarasojaová (Fin.) -52,9, 9. Mareková, Jaskowiecová (Pol.) -55,4, 10. Philippotová, Barthelemyová (Fr.) -1:00,5.

Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme