Lukáš Bauer získal po tuhém boji bronz. Česko má druhou medaili

Běžec na lyžích Lukáš Bauer získal v závodě na 15 kilometrů volnou technikou bronzovou medaili. Česká olympijská výprava se tak ve Vancouveru raduje po zlatě Martiny Sáblíkové už z druhého cenného kovu. Olympijským vítězem se stal Dario Cologna ze Švýcarska, stříbrnou příčku obsadil Ital Pietro Piller Cottrer.

Lukáš Bauer

Lukáš Bauer | Zdroj: ČTK

Český reprezentant skvěle odstartoval a na prvním mezičase mu patřila druhá příčka, nestačil jen na Švéda Marcuse Hellnera. Postupem času však dvaatřicetiletý závodník z Božího Daru začal na čelo závodu ztrácet.

Do popředí se nezadržitelně dral Švýcar Dario Cologna, který také svůj suverénní výkon korunoval ziskem zlaté olympijské medaile. Druhý Pietro Piller Cottrer na něj ztratil 25 sekund.

00:00 / 00:00

Bauer-dojezd.mp3

O třetí místo se poté strhla veliká bitva. Lukáš Bauer ještě 700 metrů před cílem za Hellnerem zaostával o více než dvě sekundy. Zcela vyčerpaný Švéd, který ještě v polovině závodu překvapivě vedl, však nakonec náporu českého běžce neodolal.

Bauer po závodě řekl, že medaile pro něj znamená klid a teď se může soustředit na další smělý cíl – zlato.

Český reprezentant tak získal už svoji třetí medaili z vrcholné akce. Ve sbírce má stříbra z minulé olympiády v Turíně a loňského mistrovství světa v Liberci.

Vůbec se nedařilo vedoucímu závodníkovi Světového poháru Petteru Northugovi z Norska, který dojel až na 41. místě více než dvě minuty za Colognou. Další z favoritů Němec Axel Teichmann skončil ještě o tři příčky za ním.

Lukáš Bauer po bronzu

Další z Čechů Martin Koukal obsadil 18. místo, Martin Jakš doběhl na 29. pozici. Poslední český zástupce v závodě Milan Šperl byl třiačtyřicátý.