Slalomářka Záhrobská se pokusí zaútočit na medaili

Už jen dvě medailové naděje má ve Vancouveru česká výprava. Běžec na lyžích Lukáš Bauer se na start závodu na 50 kilometrů klasicky postaví v závěrečný den Her. Šárka Záhrobská si slalomové lyže nazuje už dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská | Foto: Jan Kaliba

Šárka Záhrobská, majitelka kompletní medailové sady z mistrovství světa, ukázala na olympijských hrách svoji slalomovou formu už ve druhé části superkombinace, ve které zajela nejrychlejší čas. To slibuje naději i pro slalom speciál.

„Je to sport, nejde o život. Takže se budu snažit, zajet co nejlépe. A budu se strašně radovat, když to vyjde. Na druhou stranu, když to nevyjde, tak to nebudu nějak prožívat, a budu se soustředit na svoji další budoucnost," řekla Radiožurnálu Šárka Záhrobská.

Přehrát

00:00 / 00:00

Salomářka Záhrobská se pokusí zaútočit na medaili, hrají se semifinále hokejového turnaje mužů

Elitní slalomářka také prozradila, že je před závodem v pohodě. „Je to o tom si věřit, a já si myslím, že já si teď věřím, cítím se dobře v tréninku. Takže zkusím odvést maximum, to můžu všem slíbit. No a pak uvidíme, jestli se budeme radovat."

Štafeta biatlonistů by byla ráda, kdyby obhájila šesté místo z posledního olympijského závodu v Turíně. Tehdy se o to zasloužili tři ze stávající sestavy - Šlesingr, Vítek a Dostál. Moravce nahradí ve Vancouveru Soukup.

Zastoupení má česká výprava ještě v soutěži čtyřbobů, a Doležalová pojede obří slalom snowboardistek.

Hokejová semifinále

Nejatraktivnější část olympijského programu, hokejový turnaj mužů, se bude odehrávat už bez českého týmu. Severní Amerika se těší na finále Kanada - USA. Proti Slovensku a Finsku jsou v semifinále tyto týmy velkými favority.

V obou zápasech se dá očekávat podobný scénář, útočný styl Severoameričanů proti obranné taktice evropských soupeřů. Do finské sestavy se může vrátit potrestaný obránce Pitkänen. Slováci jsou obrovský povzbuzeni postupem přes Švédy.

Kanada je na turnaji zápas od zápasu lepší, do finále ji požene téměř 20 tisíc diváků v beznadějně vyprodané hale Canada Hockey Place. Utkání USA - Finsko začne dnes ve 21 hodin, Kanada nastoupí proti Slovensku nastoupí zítra v půl čtvrté ráno.

Kanada bude hrát o zlato v curlingu žen se Švédskem. Ještě tři neznámé potom obsahuje seznam olympijských vítězů v shorttracku.

Miroslav Bureš, Petr Souček, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme