Upravte si kombinézy, pak koukejte jiným na nohy

Rakušané mají problémy se švýcarským skokanem na lyžích Simonem Ammannem. Nelíbí se jim, jaké používá vázaní. Dokonce chystali oficiální protest, Mezinárodní lyžařská federace ale na Ammannově vázání nic špatného neobjevila. Svůj pohled na tuto kauzu přidal také reportér Radiožurnálu Tomáš Kohout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Janda se v Oberstdorfu kvalifikuje do hlavního závodu | Zdroj: ČTK

Rakouští skokani na lyžích se bojí. Pořádně je svírá a jsou nervózní. Proč? Velmi reálně jim hrozí, že odjedou z olympiády bez velkého úspěchu. A za ten se v jejich chápání věci považuje individuální zlatá medaile. Na středním můstku jim ji vyfoukl Švýcar Ammann, druhý byl dokonce Polák Malysz!

Oh, mein Gott, řekli si asi šéfové rakouského skoku. Takhle to přece nenecháme. A začali hledat, co by kde by. I všimli si, že Simon Ammann neskáče s patou úplně volnou, že má vázání pevnější. A spustili povyk. Je to nebezpečné, cedil skrz zuby jejich trenér Alexander Pointer. Hlavně na mamutím můstku a když je vítr. Pádné argumenty. Zvláště v bezvětrném Whistleru a na velkém, ale nikoliv leteckém můstku.

Přehrát

00:00 / 00:00

komentář Tomáše Kohouta

Zvrácená logika a falešná argumentace pokračuje. My jsme to testovali už před dvěma roky! A rozhodli jsme se, že to nebudeme používat. Proč, to už Pointer pořádně nevysvětlil. O tom, že by systém nebyl legální, se ani nemůže vést debata.

Ammann rozhodně není prvním, kdo ho má na nohách. A kdyby byl problém, FIS by vázání dávno zamítla a v reglementu ho specifikovala tak, aby se ani jeho modifikace nedala beztrestně použít.

A největší paradox? Zrovna Rakušané platí ve skocích za protřelé podvodníky. Kouzlí s kombinézami, přidávají si různými triky centimetry nosné plochy a už za to i pykali. Protahovali si nohavicemi gumičky, zahákli je za vázání a při skoku měli rázem rozkrok níž a křídlo navíc. Boule na jejich oblečcích zase napovídají, že měření centimetrů v bocích také umějí obejít. A hrb za krkem? Střih kombinézy i tam umí své.

Teď jim evidentně FIS pohrozila, že jsou příliš nápadní. Museli se začít chovat aspoň trochu podle pravidel, rázem ztrácejí výhodu materiální, tím pádem i metrovou a ve výsledcích jsou níže. A vymýšlejí, co by našli na ostatních. Takže ze sebe dělají ufňukaného raubíře, který se vzteká, že někdo chytrostí porazil jejich lumpárny.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme