Záhrobská získala ve slalomu bronz, vyhrála Rieschová

Lyžařka Šárka Záhrobská získala pro Česko šestou medaili. Ve slalomu obsadila 3. místo. Vyhrála Němka Maria Rieschová, stříbro bere Rakušanka Marlies Schildová.

Šárka Záhrobská v cíli olympijského slalomu

Šárka Záhrobská v cíli olympijského slalomu | Zdroj: ČTK

Šárka Záhrobská vyrazila do úvodního kola jako první ze všech a její čas překonala jen Němka Maria Rieschová. Po polovině závodu měla na českou závodnici náskok 40 setin sekundy. Na průběžném třetím místě figurovala Rakušanka Marlies Schieldová.

Už v prvním kole vypadla Američanka Lindsey Vonnová, která startovala se zlomeným malíčkem. Nepostoupila ani Švédka Anja Pärsonová.

00:00 / 00:00

Šárka Záhrobská po prvním kole slalomu

„Startovní číslo jedna bylo určitě výhodou, nevím, jak byla trať rozbitá pro číslo šest, sedm, jestli to byl velký rozdíl, ale určitě vyšší čísla budou mít trať rozbitou, protože to opravdu není žádný led. Horní část trati se mi povedla skvěle, ve spodní to šlo víc pouštět, tam pár chyb bylo. V součtu jsem druhá a to je dobrá pozice do druhého kola. Budu útočit na medaili, pojedu na sto procent a na maximální míru rizika,“ řekla Záhrobská v cíli prvního kola.

Ve druhém kole startovala předposlední, devětadvacátá. V té době byla trať rozbitá, plná hlubokých rýh. Navíc se zhoršilo počasí a na trati byla mlha a hustě sněžilo. Záhrobská se na trati vyvarovala chyb a překonala ji jen Marlies Schieldová, která předvedla nejrychlejší druhé kolo ze všech závodnic. Na Záhrobskou najela 58 setin. Maria Rieschová zajela třetí nejrychlejší čas kola a uhájila si celkové prvenství.

„Je to ohromná radost, navíc když se to moc nevedlo s tím počasím. Podmínky dnes nebyly zvlášť skvělé, tak jsem z toho velmi šťastná. Druhé kolo byl boj odshora až dolů, trať mně nebyla tak příjemná jako v prvním kole, ale já o tom už vůbec nepřemýšlím, mám medaili, mám bronz a jdu si to užívat,“ radovala se Záhrobská v cíli.

Záhrobská po zisku bronzové medaile

Po první části závodu čtvrtá Sussane Rieschová ve druhém kole minula branku, a nesplnila tak velké přání svojí sestry, která doufala, že se na stupních vítězů setkají. Druhá česká zástupkyně ve slalomu Petra Zakouřilová vypadla už na začátku prvního kola, když minula jednu z branek.

Ženy - slalom:
1. M. Rieschová (Něm.) 1:42,89 (50,75+52,14), 2. Schildová (Rak.) 1:43,32 (51,40+51,92), 3. Záhrobská (ČR) 1:43,90 (51,15+52,75), 4. Holmerová-Pietilaeová (Švéd.) 1:44,22 (51,64+52,58), 5. Aubertová (Fr.) 1:44,46 (51,68+52,78), 6. Poutiainenová (Fin.) 1:44,93 (51,67+53,26), 7. Görglová (Rak.) 1:44,97 (53,01+51,96), 8. Giusová (It.) 1:45,01 (51,71+53,30), 9. Mazeová (Slovin.) 1:45,09 (52,28+52,81), 10. Zuzulová (SR) 1:45,14 (52,11+53,03), ... Zakouřilová (ČR) nedokončila 1. kolo.

Pavel Vácha, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít