Záhrobskou potěšili fanoušci. K bronzu jí pomohli i hokejisté

V takovém Rakousku klidně potkáte na lyžařských závodech byť jen okrajového významu dav sestávající se z několika tisíců hlav. To se vám v českých a moravských končinách kolikrát nepřihodí ani na hokeji nebo na fotbale, natož při alpském lyžování. Při ženském slalomu na olympijských hrách v Kanadě se ovšem stalo něco neuvěřitelného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sarka Zahrobska s ceskymi fanousky na OH | Foto: Jan Kaliba

Na stadionu ve středisku Whistler Creekside se totiž fanoušci sjezdového lyžování z Rakouska, Švýcarska nebo domácí Kanady nestačili divit. Při ženském slalomu byla nejhlučněji povzbuzující skupinkou ta česká.

„Tak hlasité povzbuzování jsem nikdy předtím nezažila. Chtěla bych fanouškům strašně poděkovat. Hodně mi to pomohlo a na té bronzové medaili mají určitě svůj podíl,“ popisovala Šárka Záhrobská.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proud-ZOH-AS-Zahrobska a fanousci.mp3

Ke skvělému umístění v náročném závodě, který provázela vánice a husté sněžení, pomohli Záhrobské kromě fanoušků i paradoxně čeští hokejisté.

Kdyby nevypadli ve čtvrtfinále olympijského turnaje s Finskem, seděla by většina Čechů, kteří přijeli Záhrobskou podpořit, na zimním stadionu ve Vancouveru a fandili by hokejovému týmu v semifinále proti Spojeným státům. Jenže takhle svá místa přenechali Finům a sami zkoušeli aplikovat hokejové fandění na alpské lyžování.

„Fandění při slalomu je trošku jiné než u ostatních disciplín. Víceméně vidíme celou trať, na rozdíl třeba od super-G. A to je samozřejmě dobře,“ popisoval své zážitky Josef Špidlen, který už pátým rokem žije ve Vancouveru.

Fanoušky zahnali až dopingoví komisaři

Ale nejen víceméně náhodní příznivci hnali českou lyžařku kupředu.

„Měla jsem tady i hodně známých z Jablonce. Ale celkově mi palce držela opravdu velká spousta lidí. Ani nevím, jestli to byli většinou Čechokanaďani, nebo jestli větší část z nich přijela až z Česka,“ vyprávěla Záhrobská.

Obě skupiny se nakonec spojily v jednu a začalo hlasité fandění. Po závodě pak následovala nekončící série blahopřání, plnily se žádosti o fotografie s olympijskou medailistkou a také se při tom všem konala improvizovaná autogramiáda. Ze spárů nečekaně dlouhého zástupu fanoušků nakonec Šárku Záhrobskou dostalo až vábení dopingových komisařů.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme