Olympijský výbor zaplatil za Český dům ve Vancouveru dva miliony Kč

Náklady na Český olympijský dům ve Vancouveru se vyšplhaly na pětašedesát milionů korun. Velkou část z nich ale prý zaplatili obchodní partneři Českého olympijského výboru. Ti měli opět možnost zakoupit si exkluzivní zájezd na hry. Týdenní pobyt se vstupenkami se pohyboval v řádech statisíců korun, přesto o něj byl velký zájem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vancouver 2010 | Foto: Vojtěch Sedlák

Podle místopředsedy olympijského výboru Jiřího Kejvala zbývá doplatit pouze dva miliony korun, což je o devět méně než na předchozích hrách v Turíně.

„Jde o rekordní výsledek. Náklady se vyšplhaly na pětašedesát milionů korun, ale výnosy na nějakých třiašedesát," řekl Kejval.

Český dům je tradičně místem, kde se u příležitosti her setkávají sportovci, funkcionáři, politici a sponzoři. Českému olympijskému výboru je vytýkáno, že i letos sloužil téměř výhradně pro VIP hosty a nebyl otevřen veřejnosti.

„Neměli jsme možnost přivézt sem vlastní kuchaře a suroviny, a proto by úplné otevření veřejnosti bylo pro nás velmi nákladné," hájil se předseda Milan Jirásek.

V Londýně by ale situace měla být jiná. Český dům bude přímo v centru města a měl by nabízet nejen český sport, ale i kulturu a cestovní ruch.

Finančně by se na jeho otevření měla podílet i vláda. Přímo ve Vancouveru o tom olympijský výbor jednal s předsedou vlády Janem Fischerem.

Marika Táborská, Ondřej Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme