Policie zkazila pouliční party v centru Vancouveru. Zakázala alkohol

Je to sotva pár dní, co se olympijský Vancouver chlubil tím, že se přímo ve městě odehrává největší a nejlepší party na světě. Teď je to úplně jinak. Ulice jsou sice pořád plné, ale fanoušci jsou trochu otrávení. Po sedmé hodině večer si totiž v centru nekoupí žádný alkohol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fanoušci na OH ve Vancouveru | Foto: ČRo

„Kanada do toho,“ tenhle slogan teď používá ve Vancouveru každý od dvouletých děcek po seniory, a to několikrát denně, prakticky při každé příležitosti, leckdy i místo pozdravu. Pro dospělé samozřejmě platí, že „go Canada go“ si nejlépe zakřičí po pár pivech nebo po několika locích něčeho ostřejšího. Jenže alkohol je v centru Vancouveru nedostatkové zboží.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympijský deník Vojtěcha Bergera

Policie ve Vancouveru se rozhodla zabránit opakování alkoholových dýchánků z minulého týdne, kdy se centrem města mezi asi 150 tisíci fanoušků motala i pěkná řádka těch, co přebrali. Rozdávaly se taky pokuty, protože veřejná konzumace alkoholu vás v Kanadě přijde na 230 dolarů. Speciální obchody, které jako jediné mohou alkohol prodávat, tak odteď zavírají místo v jedenáct večer už v sedm.

„Je to hloupost, nevím, proč by celé město mělo trpět kvůli pár pitomcům, kteří se neumí ovládat,“ myslí si jeden z fanoušků, který si pro jistotu dopřál několik piv na předměstí, a teď míří do centra, kde mu už alkohol neprodají.

„Jsme malý obchod a tohle nařízení nám působí problémy. Nikdy v minulosti se ve městě prodej alkoholu tímhle způsobem neomezil. Je jasné, že problémy souvisí hlavně s hokejovými zápasy a počet opilců se přímo odvíjí od toho, jak daleko se v hokeji dostane kanadský tým,“ soudí majitelka jednoho z obchůdků s alkoholem poblíž Robsonova náměstí přímo v centru Vancouveru.

Mezi fanoušky převládá názor, že nějaké to pivo k olympiádě patří a že kdo to nechápe, je úzkoprsý a nudný patron, který kazí image města.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme